Smoszewo: Dyskoteka na plaży przyciągnęła tłumy

Dyskoteka na plaży w Smoszewie przyciągnęła w sobotni wieczór tłumy mieszkańców gminy Zakroczym jak i gości z okolicy. Burmistrz Artur Ciecierski zadowolony z dużej frekwencji zapowiedział naszej redakcji, że podobną dyskotekę zorganizuje w Zakroczymiu.

Organizatorami dyskoteki była Gmina Zakroczym oraz Fundacja Kierunek Smoszewo oraz Smoszewski Brzeg. Całość sfinansowana została z budżetu gminy. Nad bezpieczeństwem czuwała Agencja Ochrony „Kafar” oraz Policja i Strażacy z OSP Zakroczym, OSP Wojszczyce i OSP Trębki Nowe. Od strony wody zabezpieczeniem zajęli się druhowie z OSP Ratownictwo Wodne. Działka na której odbyła się dyskoteka zmienia się z dnia na dzień. Podczas czerwcowych wianków była mowa o zagospodarowaniu terenu dla mieszkańców. W ostatnich dniach zbudowano nową altanę pod którą mogą przed deszczem schronić się mieszkańcy. Można w niej również usiąść i zjeść posiłek.

Dyskoteka trwała do godziny 2 w nocy. Gmina zorganizowała transport autokarami zarówno do Smoszewa jak i powrót do Zakroczymia.

Jak poinformował naszą redakcję burmistrz Artur Ciecierski – kolejna dyskoteka zorganizowana będzie również nad Wisłą ale tym razem w Zakroczymiu. O szczegółach będziemy informować.