Śniadówko: Mandat za wypalanie pozostałości roślinnych

W środę (4.04) do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Nowym Dworze Mazowieckim zadzwonił mężczyzna z informacją, że wypalał na swojej działce pozostałości roślinne. Zdarzenie miało miejsce we wczesnych godzinach popołudniowych w miejscowości Śniadówko w gminie Pomiechówek.

Z relacji zgłaszającego wynikało, że wskutek silnego wiatru ogień szybko się rozprzestrzenił na tereny porośnięte suchymi trawami i pożar zaczął zagrażać pobliskim zabudowaniom na sąsiedniej działce.

Dyżurny natychmiast wysłał do zdarzenia zastępy z Wojskowej Straży Pożarnej w Pomiechówku oraz OSP Pomiechówek. Ponadto, mając na uwadze fakt, że właściciel wypalając pozostałości roślinne spowodował pożar na znacznym obszarze (ok. 3000 metrów kwadratowych), poprosił o interwencję Policję.

Przybyły patrol z komisariatu w Nasielsku ukarał sprawcę zdarzenia mandatem karnym. Po zakończeniu akcji gaśniczej, która trwała ponad godzinę, sprawca zdarzenia otrzymał od strażaków polecenie utrzymywania dozoru nad pogorzeliskiem przez co najmniej dwie godziny.