Stanisławowo: Licznik cofnięty o 200 tysięcy kilometrów

W czwartkowy wieczór, policjanci z posterunku policji w Pomiechówku zatrzymali do kontroli drogowej 20- latka z Nowego Dworu Mazowieckiego. Audi 100 którym się poruszał, miało cofnięty drogomierz o 212 tysięcy kilometrów. Przestępstwo to jest zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

7 maja 2020 r. policjanci z posterunku policji w Pomiechówku pełnili służbę patrolową na terenie gminy. Po godzinie 20- tej, w Stanisławowie na drodze nr 62, zatrzymali do kontroli drogowej 20- latka z Nowego Dworu Mazowieckiego, który kierował audi 100. Podczas przeprowadzonej interwencji wyszło na jaw, iż wskazanie drogomierza w pojeździe znacznie odbiega od tego, które widnieje w centralnej ewidencji pojazdów. Różnica wynosiła aż 212.000 km.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzone będą w wydziale dochodzeniowo- śledczym nowodworskiej komendy pod nadzorem prokuratury rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Ingerencja we wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego jest przestępstwem, zagrożonym karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności.