Stare Orzechowo: Otwarto oddział przedszkolny

28 października 2016 r. to ważna data dla całej społeczności gminnej. W tym właśnie dniu odbyło się uroczyste otwarcie oddziału przedszkolnego przy Szkole Podstawowej im. Wandy Chotomskiej w Starym Orzechowie.

W uroczystości otwarcia obiektu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych na czele z wójtem gminy Dariuszem Bieleckim oraz przewodniczącym rady gminy Janem Drzazgowskim, wicestarosta powiatu nowodworskiego Paweł Calak, wykonawca inwestycji Dariusz Jędrzejczak, nauczyciele, rodzice i dzieci przedszkolne.

Przedszkole zostało otwarte symbolicznym przecięciem wstęgi, którego dokonał wójt gminy Dariusz Bielecki, przewodniczący rady Jan Drzazgowski, dyrektor szkoły Marzena Bryjak, radny Marcin Gągolewski oraz przedstawiciel najmłodszego pokolenia, przedszkolak Daria Duszyńska. Poświęcenia pomieszczeń dokonał ks. kanonik Tomasz Cymerman proboszcz parafii pw. św. Anny w Pomiechowie.

Zgromadzonych serdecznie powitała dyrektor szkoły pani Marzena Bryjak, podkreślając w swoim przemówieniu, że ten dzień należy przede wszystkim do najmłodszych uczniów – do przedszkolaków, którzy są największą wartością tego przedszkola. Z wielkim entuzjazmem stwierdziła, że dziś możemy się pochwalić przestronnym i nowoczesnym obiektem, w którym są dwie sale, a każda z osobnym węzłem sanitarnym – dostosowane do potrzeb najmłodszych, dwie szatnie, pomieszczenie kuchenne i gospodarcze. Dodała, że dzieci w przyjaznych warunkach będą mogły poszerzać wiedzę, zdobywać nowe umiejętności i rozwijać zainteresowania w przyjaznym, kolorowym wnętrzu. Na koniec przemówienia dodała: Zrobimy wszystko, aby atmosfera tu panująca sprzyjała efektywnej pracy, radosnej zabawie oraz mądremu wychowaniu.

W podziękowaniu za inwestycję na ręce wójta przekazała płócienny obraz przedstawiający obiekt przedszkolny.
Pięknie udekorowane sale oraz korytarz, przyciągał wzrok nie tylko maluchów, ale i wszystkich zebranych. Przedszkolaki z grupy „Sówek” i „Pszczółek”, ustrojeni w opaski z odpowiadającym obrazkiem symbolu grupy, wystąpiły z programem artystycznym. Nie brakowało także wzruszeń podczas recytacji i śpiewu piosenek, a każda opatrzona stosownym układem choreograficznym. Zarówno dzieci, jak i goście otrzymali upominki – pamiątki z uroczystości. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek – a bezowy tort przyciągał uwagę nawet tych największych. Przedszkolaki znajdą tu komfortowe warunki do zabawy i nauki, doświadczoną kadrę pedagogiczną, która czuwa nad nimi otaczając ich opieką.

Przedszkole powstało w szybkim tempie, a wszystko to było możliwe dzięki zaangażowaniu wielu ludzi. Przypomnijmy, że umowa z wykonawcą inwestycji została podpisana 14 czerwca 2016 r., prace postępowały zgodnie z planowanym harmonogramem, wszystko po to by 1 września nasi najmłodsi mogli rozpocząć naukę w nowym obiekcie. Koszt realizacji inwestycji opiewa na kwotę 499 995,00 zł.