Stare Pieścirogi: Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny

„Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” Pod takim hasłem st. sierż. Sylwia Ochmańska prowadziła cykl spotkań z dziećmi z podstawówki w Starych Pieścirogach. Celem zajęć była przede wszystkim rozmowa z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznania się z pracą policjanta. W sumie na spotkaniu z funkcjonariuszami uczestniczyło ponad 40 najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.

W szkole podstawowej w Starych Pieścirogach odbył się wczoraj cykl spotkań dzieci z policjantką. Uczestniczyły w nim uczniowie klas I-III. Podczas zajęć st. sierż. Sylwia Ochmańska zapoznawała najmłodszych mieszkańców naszego powiatu, z ogólnymi przepisami ruchu pieszych i rowerzystów. Całe zajęcia przebiegały w formie zabawy, gdzie dzieci mogły wcielić się w pieszych.

Wszyscy wiemy, jak wiele zależy od bezpiecznego i prawidłowego zachowania naszych pociech. Aby mogły prawidłowo postępować, muszą się najpierw tego nauczyć. Dlatego nowodworscy policjanci poprzez spotkania, prelekcje i pogadanki wspierają nauczycieli. Dyrektorzy szkół, którzy są zainteresowani zorganizowaniem spotkania dzieci i młodzieży z policjantami proszeni są o kontakt z st. sierż. Sylwią Ochmańską, tel. (22) 60 44 266 lub 600 997 276.

KPP Nowy Dwór Maz.