Stare Pieścirogi: Uczennica zemdlała w szkole – Straż Pożarna na pomoc

W środę (27.04) około godziny 10 na terenie Zespołu Szkół w Starych Pieścirogach gm. Nasielsk, doszło do pogorszenia stanu zdrowia 7-letniej uczennicy. Dziewczynka zemdlała w szkole i nie miał jej kto pomóc. Okazało się, że promieniu wielu kilometrów, nie ma żadnej wolnej karetki. W takiej sytuacji o pomoc zwrócono się do strażaków.

Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania w Nowym Dworze Mazowieckim na miejsce zdarzenia zadysponował zastęp z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz OSP Nasielsk. Z informacji jakie napłynęły ze szkoły, uczennica była przytomna ale nie kontaktowa. Strażacy na sygnałach pośpieszyli z pomocą. W między czasie do szkoły przyjechali rodzice uczennicy, którzy zadecydowali, że nie będą czekać na przyjazd zastępów straży pożarnej, tylko sami samochodem zawieźli dziecko do szpitala.

Dyspozytor zastępy udające się do szkoły przedysponował do innego zdarzenia, również na terenie gminy Nasielsk.

Czekamy na wyjaśnienia

Kolejny już raz straż pożarna dysponowana była do medycznych czynności zamiast zespołu Ratownictwa Medycznego. Co robiły w tym czasie karetki systemu w okolicy? W tej sprawie wysłaliśmy pytania zarówno do Wojewody Mazowieckiego, Narodowego Funduszu Zdrowia jak i Ministerstwa Zdrowia. Czekamy na odpowiedzi.