Stare Pieścirogi: Zatrucie Tlenkiem Węgla

W niedzielę (6.03) chwilę przed godziną 15 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o zadymieniu w jednym z mieszkań w bloku przy ulicy Parkowej w Starych Pieścirogach gm. Nasielsk. 

Na miejsce wysłano zastępy z JRG Nowy Dwór Mazowiecki oraz OSP Nasielsk i OSP Psucin, pogotowie ratunkowe i policję.

Mieszkańcy sami ewakuowali się przed przybyciem służb ratunkowych.  Lekarz z przybyłej na miejsce karetki pogotowia ratunkowego, zadecydował o przewiezieniu do szpitala mężczyzny, który zatruł się tlenkiem węgla. Prywatnym samochodem do szpitala odwieziono również drugą osobę.

Strażacy wygasili palenisko i wydali zakaz użytkowania pieca.

Policja wiedziała wcześniej
– Około godziny 13 dyżurny policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zadymieniu jednego z mieszkań. Lokatorzy poprosili o interwencję do sąsiada, który jak twierdzili pali w piecu a dym wydobywa się do innych mieszkań. Policjanci udali się na miejsce ale nie mogli dostać się do lokalu w którym miało być palone w piecu. Zgłaszająca została pouczona aby gdy znów pojawi się dym, zadzwoniła do straży pożarnej. Po godzinie 15 zgłoszenie wpłynęło na numer 112. Na miejsce przyjechały służby. W tej sprawie będą wykonywane czynności wyjaśniające – mówi naszej redakcji asp. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

Udział w akcji:
531M21 – JRG Nowy Dwór Maz
531M22 – JRG Nowy Dwór Maz
539M20 – OSP Nasielsk
539M24 – OSP Psucin
ZZ620 – KP Nasielsk
02-83 – Zespół Ratownictwa Medycznego Nasielsk

TAGI: