Strażacy sprawdzili miejsca w których obowiązuje zakaz kąpieli

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej – Ratownictwo Wodne we wtorek (10.05) udali się do gminy Czosnów oraz Zakroczym, aby sprawdzić prawidłowe oznakowanie miejsc w których obowiązuje zakaz kąpieli.

W gminie Czosnów znajdują się dwa jeziora w których mieszkańcy okolicznych domów ale i przyjezdni w okresie letnim, zażywają kąpieli. Niestety pływanie w takich miejscach jest niebezpieczne i obowiązuje tam całkowity zakaz kąpieli. Gminy dbając o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, montują specjalne znaki zakazujące kąpieli wraz z informacjami o niebezpieczeństwie. Na terenie jeziora w miejscowości Łomna oraz Kazuń Polski, znaki umieszczone są prawidłowo i kąpiący wchodzą do wody na własną odpowiedzialność.

W gminie Zakroczym niebezpieczne miejsce znajduje się nad rzeką Wisłą na 555 kilometrze rzeki. Na tak zwane trzy piątki w sezonie letnim ściągają tłumy. Znak ustawiony przez gminę został zniszczony i nie ma po nim śladu. Sprawdzenia miejsc na terenie gminy Zakroczym dokonano wspólnie z policjantami Komisariatu Rzecznego Policji.

Rok temu pracownicy urzędu na moją prośbę wstawili znaki „Zakaz Kąpieli” w miejscach w których nie można się kąpać. Jak widać wiele tablic zostało zniszczonych. Na dniach ponownie zostaną wstawione – informuje Artur Ciecierski, burmistrz Zakroczymia.

Patrole będą wykonywane sukcesywnie. W sezonie letnim zarówno z wody jak i lądu. W trudno dostępne miejsca strażacy dojadą quadami.