Taki był 2018 rok w powiecie nowodworskim

Jaki był 2018 rok? Zapraszamy na nasze podsumowanie minionego roku. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy zestawienie najważniejszych wydarzeń.

Styczeń:

Na terenie Nasielska funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego Delegatura w Warszawie w ramach nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Białymstoku śledztwa, dokonali przeszukania siedziby jednej z firm biorących udział w przetargach na terenie Pułtuska. Zatrzymany został właściciel.
http://wirtualnynowydwor.pl/nasielsk-przeszukania-w-jednej-z-firm-zatrzymani-urzednicy/

Luty:

W Nowym Dworze Mazowieckim mieszka niepełnosprawna Ola. Na co dzień porusza się na wózku inwalidzkim ręcznie obsługiwanym. Marzeniem nowodworzanki było pozyskać wózek elektryczny. W tym celu z pomocą przyszli burmistrz Jacek Kowalski wraz z Małgorzatą Wójcik z komitetu społecznego oraz prezesi firmy Eko Harpoon i Nowodworskiego WOPR.
http://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-spelnili-marzenie-oli/


Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne od kilku godzin są w posiadaniu nowego samochodu ratowniczo – gaśniczego marki Opel Movano. Samochód zakupiony został jako zestaw wraz ze skuterem wodnych, którego dostawa odbyła się już wcześniej.
http://wirtualnynowydwor.pl/modlin-twierdza-nowy-samochod-u-wodnych-strazakow/

Marzec:

W nocy z niedzieli na poniedziałek (4/5 marca) na terenie remontowanego budynku Garnizonowego Klubu Oficerskiego w Modlinie Twierdzy, doszło do kradzieży odkurzacza przemysłowego oraz zabytkowego żyrandola.
http://wirtualnynowydwor.pl/modlin-twierdza-z-gko-skradziono-zabytkowy-zyrandol/


Komitet na rzecz pozyskiwania środków finansowych na leczenie małoletnich nieuleczalnie chorych dzieci z Nowego Dworu Mazowieckiego pozyskało wspólnie z firmą Eco Harpoon telewizor dla Towarzystwa Przyjaciół Dzieci z Modlina Starego.
http://wirtualnynowydwor.pl/modlin-stary-nowy-telewizor-dla-tpd/

Kwiecień:

Na łamach Tygodnika Nowodworskiego od pewnego czasu trwała nagonka na burmistrza Zakroczymia Artura Ciecierskiego. Zainteresowany zabrał głos.
http://wirtualnynowydwor.pl/burmistrz-zakroczymia-reaguje-na-nagonke-na-jego-osobe/


W piątek (27.04) przed godziną 18 na DK62 w miejscowości Trębki Stare w gminie Zakroczym, doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarowego.
http://wirtualnynowydwor.pl/trebki-stare-smiertelny-wypadek-na-dk62-nie-zyje-23-latek/

Maj:

Od 1 maja mieszkańcy na terenie Nowego Dworu Mazowieckiego można bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej obsługującej linie 11, 12 i 14. Do obowiązującego rozkładu jazdy dodano 3 nowe kursy w porze wieczornej. Po wielu latach Urząd Miasta postanowił również oznakować autobusy logotypem „Szczęśliwego Nowego Dworu”.
http://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-ruszyla-bezplatna-komunikacja-miejska/


We wtorek (8.05) chwilę po godzinie 13:30 Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymało zgłoszenie od mieszkańców miejscowości Góra w gminie Wieliszew o małym statku powietrznym, który miał spaść na ziemię w rejonie rzeki Narwi.
http://wirtualnynowydwor.pl/bronislawka-katastrofa-ktorej-nie-bylo/

Czerwiec:

W sobotę (9.06) rzeką Wkrą na odcinku z Borkowa do Pomiechówka odbył się I Powiatowy Spływ Kajakowy. Pomysłodawcą i organizatorem była Magdalena Biernacka – starosta powiatu nowodworskiego. Spływ został zorganizowany na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości
http://wirtualnynowydwor.pl/powiatowy-splyw-kajakowy/

Lipiec:

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego zakupiła psa rasy labrador, który szkolony będzie do pomocy ratownikom wodnym na terenie wodnym. Czworonożny ratownik będzie również patrolować tereny w których kąpią się bez nadzoru dzieci i młodzież.
http://wirtualnynowydwor.pl/modlin-twierdza-psi-ratownik-wodny-juz-wkrotce-na-rzece/


Na terenie powiatu nowodworskiego w miejscowości Stara Dąbrowa w gminie Leoncin znajduje się harcerska baza leśna. W piątek 6 lipca harcerski obóz odwiedzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.
http://wirtualnynowydwor.pl/stara-dabrowa-bezpieczni-harcerze-na-obozie/


Policjanci oficjalnie zakończyli poszukiwania zaginionej Marty B. z Wągrodna. Chwilę przed godziną 21 Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim poinformował, że odnalezione ciało kobiety to poszukiwana od tygodnia zaginiona. Zwłoki zostały ujawnione pod warstwą ziemi. Wszystko to dzięki determinacji strażaków ochotników.
http://wirtualnynowydwor.pl/wagrodno-odnaleziono-zwloki-marty-b/

Sierpień:

Ruszyła 37. Piesza Pielgrzymka Płocka na Jasną Górę. W grupie błękitnej pielgrzymują wierni z dekanatów Zakroczymskiego i Nasielskiego. Wśród naszych czytelników są pielgrzymi, którzy chodzą na pielgrzymki co roku.
http://wirtualnynowydwor.pl/wierni-ida-do-matki/


Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojszczycach w gm. Zakroczym cieszą się z przeprowadzanego obecnie remontu. Gmina Zakroczym na ten przeznaczyła 120.000 złotych. Planowana jest także rozbudowa strażnicy i remont obecnej remizy w Trębkach Nowych.
http://wirtualnynowydwor.pl/wojszczyce-remont-strazackiej-remizy/

Wrzesień:

We wtorek 4 września w godzinach popołudniowych zmarła pani Janina Osęka, wieloletnia katechetka w Modlinie Starym i Modlinie Twierdzy. Przez wiele lat wspólnie ze śp. ks. kan. Edwardem Packiem budowała i umacniała wspólnotę kościoła w parafii św. Maksymiliana Kolbe.
http://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-nie-zyje-janina-oseka/


W piątkowe przedpołudnie w Nowych Pieścirogach gm. Nasielsk odbyły się powiatowe ćwiczenia zgrywające działania różnych służb w sytuacji wystąpienia katastrofy kolejowej. W ćwiczeniach udział wzięli policjanci, strażacy i ratownicy.
http://wirtualnynowydwor.pl/nasielsk-cwiczenia-kolej-2018/


Od poniedziałku 1 października pasażerów firmy Translud wozić będzie nowy przewoźnik firma Stalko. Nowy przewoźnik przejmie obsługę linii 2 i 6 z Zakroczymia i Modlina Twierdzy do Warszawy Centrum przez Jabłonnę.
http://wirtualnynowydwor.pl/stalko-zamiast-transluda/

Październik:

W czwartek (11.10) o godzinie 15 w Sądzie Okręgowym Warszawa – Praga w Warszawie odbyła się rozprawa w trybie wyborczym z wniosku Artura Ciecierskiego Burmistrza Zakroczymia przeciwko Adamowi Balcerzakowi, który opublikował na łamach Tygodnika Nowodworskiego, artykuł co do którego burmistrz uznał, że jest to kłamstwo.
http://wirtualnynowydwor.pl/zakroczym-burmistrz-wygral-w-sadzie-z-adamem-balcerzakiem/


W Nowym Dworze Mazowieckim zostanie wydłużony peron kolejowy. Pełna modernizacja zakłada dodatkowe wejścia, windy i ułatwienia dla rowerzystów.
http://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-bedzie-rozbudowa-peronu-kolejowego/


Publikujemy wyniki wyborów samorządowych we wszystkich gminach powiatu nowodworskiego oraz do Rady Powiatu Nowodworskiego. Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej.
http://wirtualnynowydwor.pl/oficjalne-wyniki-wyborow/

Listopad:

Kilka miesięcy temu zadzwonił telefon… Jesteś potrzebny! I tak zaczęła się droga Norberta Wysockiego z fundacją DKMS i oddaniem szpiku dla genetycznego bliźniaka.
http://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-strazak-oddal-szpik/


W piątek (9.11) w Modlinie Twierdzy odbyły się Diecezjalne Obchody 100. lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W diecezjalne obchody włączyło się miasto Nowy Dwór Mazowiecki oraz Zespół Szkolno Przedszkolny.
http://wirtualnynowydwor.pl/diecezjalne-obchody-100-lecia-odzyskania-niepodleglosci/


Radna Rady Miejskiej w Zakroczymiu Olga Brylińska Chętkowska, zatrudniona była jako kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwińsku nad Wisłą. Na koniec października do Urzędu Miejskiego w Zakroczymiu wpłynęła informacja od wójta Gminy Czerwińsk Nad Wisłą o rozwiązaniu umowy o pracę w związku z art. 52 Kodeksu Pracy. Śledztwo w sprawie byłej kierownik wszczęła również płońska prokuratura.
http://wirtualnynowydwor.pl/zakroczym-radna-zlamala-prawo-prokuratura-prowadzi-sledztwo/

Grudzień:

Otwarte w październiku 2016 roku Centrum Handlowe HIT w Nowym Dworze Mazowieckim i jego sprzedaż kilka dni po otwarciu pod lupą prokuratury. Znany biznesmen Marek Mikuśkiewicz sprzedał wartą blisko 100 mln złotych galerie za… 0,5 mln.
http://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-przekret-przy-sprzedazy-galerii-hit/


W piątek (14.12) chwilę przed godziną 6:30 na przejeździe kolejowym w ciągu ulicy Nałęcza w Nowym Dworze Mazowieckim, doszło do zderzenia pociągu Kolei Mazowieckich z samochodem osobowym.
http://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-84-latek-wjechal-samochodem-pod-pociag/


W czwartek (20.12) w samo południe pracownicy administracyjni prokuratur na terenie całego kraju, protestowali przeciwko niskim płacom. Pracownicy odeszli od biurek i wraz z transparentami wyszli przed budynek prokuratury, aby głośno zaprotestować przeciwko głodowym pensjom.
http://wirtualnynowydwor.pl/nowy-dwor-maz-protest-pracownikow-administracyjnych-prokuratury/