W poniedziałek policjanci zatrzymali trzech rowerzystów z promilami

24 sierpnia br. nowodworscy policjanci na drogach powiatu zatrzymali do kontroli drogowej aż trzech nietrzeźwych rowerzystów. Każdy z ich został ukarany mandatem w wysokości 500 zł.

W poniedziałek funkcjonariusze komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim pełnili służbę na terenie powiatu. Jak zawsze dbali o bezpieczeństwo mieszkańców oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tego dnia w ręce mundurowych wpadło aż trzech nietrzeźwych rowerzystów.

Policjanci z Zakroczymia otrzymali informację o mężczyźnie, który jadąc rowerem przewrócił się, a następnie wpadł do przydrożnego rowu. Przybyli do Trębek Starych mundurowi bardzo szybko poznali powód zaistniałej sytuacji. Od rowerzysty wyczuwalna była bowiem silna woń alkoholu. Przeprowadzone na miejscu badanie wykazało, że ma on w organizmie aż 2,22 promila alkoholu. Na kierującego jednośladem policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 500 zł.

Kolejny rowerzysta został zauważony przez patrol ruchu drogowego na terenie gminy Nasielsk, w Cegielni Psuckiej. 59- latek z Dębinek, który kierował rowerem po drodze publicznej również znajdował się w stanie nietrzeźwości. Policjanci, którzy na miejscu dokonali badania alkosensorem ustalili, że ma on aż 2,9 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym, wynoszącym pięćset złotych.

Jeszcze tej samej nocy funkcjonariusze nowodworskiego wydziału ruchu drogowego, w Kazuniu Nowym zatrzymali do kontroli drogowej kolejnego rowerzystę. 31- latek z miejscowości Kazuń Bielany jak się okazało, również był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 0,86 promila alkoholu. Rowerzysta został przez policjantów ukarany mandatem 500 zł.

st. asp. Joanna Wielocha

TAGI: