Pilne
  • *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21                  *** 21 kwietnia w Nowym Dworze Mazowieckim, Nasielsku i Leoncinie odbędzie się II tura wyborów Wójta/Burmistrza *** Lokale wyborcze będą otwarte od godziny 7 do 21  

Więcej Niż Kino – Aktorka

Nowy sezon ze sztuką filmową w Nowodworskim Ośrodku Kultury rozpoczynamy od prezentacji fantastycznego filmu dokumentalnego Kingi Dębskiej i Marii Konwickiej „AKTORKA”

Bardzo ciekawy dokument o życiu Elżbiety Czyżewskiej, jednej z najciekawszych aktorek polskich, jej karierze w Polsce i trudnych losach na emigracji w Nowym Yorku, zmaganiu siè z chorobą alkoholową, trudnościami z językiem. Film osadzony w realiach amerykańskich, pełen wywiadów z jej przyjaciółmi.

Gośćmi wieczoru będą Kinga Dębska współreżyserka filmu i Zbigniew Domagalski producent.

Spotkanie poprowadzi red. Stanisław Zawiśliński.

Nowodworski Ośrodek Kultury

ul.I.Paderewskiego 1A

25 września 2015 r., godz. 18.30

WSTĘP WOLNY

KINGA DĘBSKA ( ur.1969 ) – do tej pory realizowała głównie dokumenty, filmy edukacyjne oraz etiudy filmowe. Była też drugim reżyserem na planie „Pitbulla”

Jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na wydziale neofilologii kierunek japonistyka – dyplom magistra kulturoznawstwa (1990-1995). W ramach kursu Camerimage Film School w Toruniu, w latach 1999 – 2001, ukończyła kierunek: realizacja filmowa i telewizyjna. Studiowała w szkole filmowej FAMU w Pradze

Wśród wielu filmów dokumentalnych zrealizowanych przez Kingę Dębską znajdują się między innymi półgodzinny „Kocham Chrystusa”, produkcja TVP2, który otrzymał Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich, Niepokalanów 2001, „Cieszyńska lekkość bytu” wyprodukowany przez Telewizję Czeską (CT 2), „Para mieszana” (wyreżyserowany wraz z Lenką Wimmerovą), TVP1 i Polski Instytut Sztuki Filmowej, „Uzdrowiciele?” – TVP2, „Opowiem ci bajkę” – TVP2, „Droga, prawda, życie” – TVP2.

Jej pierwszym filmem fabularnym jest „Hel”(2009).

Otrzymała nagrodę za najlepszy scenariusz w Konkursie Pełnometrażowych Debiutów na 29. Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Scenariusz, który zapewnił jej zwycięstwo powstał do filmu”HEL”.

Na Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Filmowej „Prowincjonalia” we Wrześni otrzymała Nagrodę Specjalną za film”HEL”, którego była reżyserką i scenarzystką.

ZBIGNIEW DOMAGALSKI rocznik 1951, członek Stowarzyszenia Filmowców Polskich .

Podczas gali 55. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, 6 czerwca 2015 r., KIPA przyznała Nagrodę dla najlepszego producenta polskich filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. Nagroda ufundowana przez Krajową Izbę Producentów Audiowizualnych trafiła do Zbigniewa Domagalskiego ze Studia Filmowego Kalejdoskop za film „Mów mi Marianna”.

Producent dokumentu „Mów mi Marianna” Zbigniew Domagalski to jeden z najbardziej doświadczonych producentów filmów dokumentalnych i fabularnych w Polsce. Zrealizował m.in. „Jak to się robi” (reż. Marcel Łoziński, 2006), „Kino objazdowe” (reż. Marcin Sauter, 2005), „Ala z elementarza” (reż. Edyta Wróblewska, 2010); zdobywając szereg nagród, w tym Nagrodę Główną Srebrny Lajkonik i Brązowy Lajkonik na Krakowskim Festiwalu Filmowym czy Złote Grono na festiwalu w Łagowie.

Domagalski jako aktywny przedstawiciel branży filmowej często uczestniczył w przedsięwzięciach środowiskowych, m.in. na prośbę KIPA brał udział w konsultacjach wzoru kosztorysu produkcji filmowej, wprowadzonego przez PISF jako obowiązkowy załącznik do wniosku w ubiegłym roku.

Studio Filmowe Kalejdoskop to jedna z pierwszych niezależnych firm producenckich w Polsce i jeden z najdłużej zrzeszonych w KIPA członków. Firma swoją działalność rozpoczęła w styczniu 1989 roku, a specjalizuje się w produkcjach filmów i programów telewizyjnych. Właścicielami i członkami Zarządu są: nagrodzony Zbigniew Domagalski, Janusz Skałkowski, Wojciech Szczudło oraz Piotr Śliwiński – producenci wcześniej związani z Wytwórnią Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie.

W swoim dorobku artystycznym Kalejdoskop ma ponad 150 produkcji, które zrealizowało przede wszystkim we współpracy z Telewizją Polską. Jest członkiem International Documentary Association (IDA). Studio było odpowiedzialne za produkcję takich filmów jak „89 mm od Europy” czy „Wszystko może się przytrafić” w reżyserii Marcela Łozińskiego oraz „Benek blues” w reżyserii Katarzyny Maciejko-Kowalczyk. Warto podkreślić, że wymienione tytuły zostały uhonorowane prestiżowymi nominacjami i nagrodami, w tym „89 mm od Europy” – nominacja do Oscara, a „Benek blues” – laureat Złotego Lajkonika na 40. KFF.

wnk-09-zm

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.