Wielki sukces II Nowodworskiego Forum Kobiet

W sobotę (19.11) w hotelu Best Western w Nowym Dworze Maz. z inicjatywy radnej Rady Miejskiej, prezeski Stowarzyszenia Nowodworscy.pl – Agnieszki Kubiak-Falęckiej odbyło się II Nowodworskie Forum Kobiet. Tak dużej frekwencji nie spodziewał się nikt.

W wydarzeniu wzięło udział blisko 250 pań z Nowego Dworu Maz. i okolic. Na uczestniczki Forum czekały wykłady, których motywem przewodnim była walka ze stresem. To on jest głównym winowajcą wszelkich nieporozumień, popycha do zachowań destrukcyjnych i różnych uzależnień.

Wydarzenie otworzyła Agnieszka Kubiak-Falęcka, opowiadając historię jak doszło do organizacji I i II Nowodworskiego Forum Kobiet. Radnej przyświecała idea stworzenia przestrzeni dla kobiet, w której panie mogłyby pobyć we własnym towarzystwie, poznać się bliżej, wymienić kontaktami i nawiązać „poza-forumowe” relacje. Prelegentkami spotkania były Monika Szadkowska (terapeutka kobiet) oraz Katarzyna Wojnarowska (psychodietetyk).

Wieczór zakończyła w artystycznym tonie nowodworzanka, Alicja Borkowska, która wystąpiła wspólnie z Marcinem Cichockim z zespołu Enej.

Uczestniczki Forum w przerwach mogły skorzystać z szeregu konsultacji dotyczących żywienia, diety, pielęgnacji ciała, zdrowia i urody. Punkty konsultacyjne przygotowały Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Nowodworskie Centrum Medyczne. Szczególne podziękowania za pomoc w przygotowaniu wydarzenia należą się Sylwestrowi Noceniowi (Silvano), który nieodpłatnie zapewnił oprawę nagłośnieniowo – techniczną, Cukierni Duet – za słodki poczęstunek oraz restauracji TACHI SUSHI za zestawy sushi! Bukiety kwiatów dostarczyła Bożena Kapczyńska właścicielka Kwiaciarni przy ulicy Paderewskiego.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie Nowodworscy.pl.

Wystawcy II Nowodworskiego Forum Kobiet:
– Klub Zdrowego Odżywiania Małgorzata Sempławska
– Gabinet Zdrowia i Urody Fitnezja
– Fit Bar Angel
– Salon Piękności Paryżanki
– Arbonne Poland
– Naturalcosmetics24
– Salon Wizażu AnnEvell
– Vital Medica
– Madame Salon Bra-fittingu
– Klinika Ultramedica
– Fundacja Podaj rękę małemu przyjacielowi
– Akademia Sztuki Kreacji Świadomości
– Dar Serca – komitet społeczny na rzecz pomocy Oddziałowi Medycyny Paliatywnej Nowodworskiego Centrum Medycznego.

Projekt sfinansowano z budżetu miasta w ramach realizacji zadania NOWODWORSKIE FORUM KOBIET – edycja II „Uwolnij swoją inspirację, pozbądź się stresu” – profilaktyka zdrowia psychicznego w kontekście uzależnień i współuzależnienia.