Wilków Polski: Poszukiwany zatrzymany nietrzeźwy na skuterze

Policjanci nowodworskiej drogówki zatrzymali w Wilkowie nad Wisłą 28-latka kierującego skuterem w stanie nietrzeźwości. Podczas sprawdzania w policyjnych bazach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności oraz ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna trafił do aresztu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym grozi mu ponadto do 2 lat pozbawienia wolności.

11 czerwca br. funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego skuterem marki romet mężczyznę. W trakcie legitymowania od kierowcy wyczuwalna była wyraźna woń alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu wyszło na jaw, że kierujący 28- latek z gminy Leoncin ma w wydychanym powietrzu 2,5 promila alkoholu oraz dług względem wymiaru sprawiedliwości.

Mężczyzna był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego gdzie miał odbyć orzeczoną prawomocnym wyrokiem sądu karę bezwzględnego pozbawienia wolności oraz celem ustalenia miejsca pobytu.

28- latek trafił do aresztu. Dodatkowo za przestępstwo prowadzenia pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia.

st. asp. Joanna Wielocha