Wraca sprawa byłego redaktora Adama Balcerzaka

30 października 2019 roku w Sądzie Rejonowym w Nowym Dworze Mazowieckim doszło do zawarcia ugody między burmistrzem Zakroczymia Arturem Ciecierskim a byłym redaktorem naczelnym Tygodnika Nowodworskiego Adamem Balcerzakiem. Niestety były dziennikarz nie spełnił warunków ugody. Do akcji wkroczy komornik sądowy. Czy sprawa artykułów szkalujących burmistrza Zakroczymia wróci na wokandę?

Artur Ciecierski w prywatnym akcie oskarżenia wniósł o ukaranie w związku z publikacjami artykułów prasowych w Tygodniku Nowodworskim, które miały być nieprawdziwe i godzące w dobre imię włodarza. Do publikacji doszło w czasie kampanii wyborczej przed wyborami samorządowymi w 2018 roku. Autorami artykułów był niepracujący już w gazecie Adam Balcerzak.

Oskarżyciel prywatny zaproponował Adamowi Balcerzakowi zawarcie ugody i ustalił, że aby zamknąć sprawę to oskarżony musi przeprosić za nieprawdziwe artykuły poprzez publikację wideo oświadczenia na profilu Facebook co również będzie udostępnione na profilu gminy oraz burmistrza Artura Ciecierskiego. Dodatkowo oskarżony Adam Balcerzak będzie zobowiązany wpłacić 5000 w 25 ratach po 200 zł na cel charytatywny. Dodatkowo w lokalnych mediach umieszczone zostaną przeprosiny na koszt oskarżonego.

Adam Balcerzak wywiązał się jedynie z publikacji przeprosin w internecie oraz umieszczeniu w mediach lokalnych. Nie zapłacił jednak faktur za publikacje w mediach oraz nie wpłacił od listopada 2019 roku do dnia dzisiejszego żadnej raty z ustalonych 5.000 złotych.

Burmistrz Artur Ciecierski skierował sprawę do windykacji. Teraz na konto bankowe Adama Balcerzaka wejdzie komornik sądowy. Zablokowane zostanie również wypłacanie świadczeń z tytułu wynagrodzenia. Jeśli to nie pomoże w zaspokojeniu roszczenia, komornik będzie mógł zabezpieczyć ruchomości należące do Adama Balcerzaka.

Czy w związku z niewywiązaniem się przez pozwanego z warunków ugody, można uznać ją za niewykonaną i wznowić proces? Wszystko w rękach oskarżyciela prywatnego.

Poniżej archiwalne przeprosiny burmistrza wygłoszone przez Adama Balcerzaka:

TAGI: