Wymysły: 11-lat za śmiertelne potrącenie Sebastiana

Łukasz K. mieszkaniec Szczypiorna w gminie Pomiechówek, który 27 października 2017 roku przed godziną 22, potrącił między Wymysłami a Cegielnią Kosewo, 15-letniego Sebastiana, usłyszał w środę 10 lipca br. wyrok 11-lat pozbawienia wolności. Nastolatek na skutek odniesionych obrażeń i nie udzielenia mu pomocy zmarł.

W piątkowy wieczór (27.10) około godziny 22 w miejscowości Wymysły gm. Pomiechówek, jeden z mieszkańców zauważył w rejonie drogi, leżącego 15-latka z obrażeniami wskazującymi na wypadek komunikacyjny. Na miejsce wezwano zespół Ratownictwa Medycznego, który odwiózł poszkodowanego do szpitala. Niestety nie udało się uratować nastolatka. Policjanci przez blisko miesiąc poszukiwali kierującego, który potrącił nastolatka i uciekł z miejsca zdarzenia.

W drugiej połowie listopada na warszawskiej Pradze udało się odnaleźć pojazd, którym poruszał się sprawca wypadku. Sprawę komplikował fakt, że nie był on właścicielem terenowej toyoty. Po zabezpieczeniu auta, okazało się, że nie ma na nim znaczących uszkodzeń. – Wyglądały one tak, że właściciel mógł nie zdawać sobie sprawy, że jego samochód brał udział w potrąceniu człowieka, które zakończyło się śmiercią – mówi rzecznik prokuratury.

Łukasz K. został zatrzymany na lotnisku w Modlinie. Właśnie wrócił z pracy w Wielkiej Brytanii. W akcji brało udział pięciu policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

29-latek w chwili zatrzymania przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyraził skruchę. Jego zeznania w dużej części są zbieżne z zebranym w sprawie materiałem dowodowym.

Dziś (10.07) Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim skazał 31-letniego dziś Łukasza K. na karę 11-lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.