Wymysły: Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Policjanci z Pomiechówka po pościgu zatrzymali kierowcę motoroweru. Mężczyzna nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po kilkunastu metrach porzucił jednoślad w lesie i dalej próbował uciekać pieszo. 19-latek był w stanie po użyciu alkoholu. Teraz odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem z „promilami”, ale także za niewykonanie polecenia zatrzymania pojazdu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W środę (2.08) policjanci z Pomiechówka podczas patrolu miejscowości Wymysły, kilka minut przed godz. 18.00 postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Dali mężczyźnie wyraźny sygnał do zatrzymania, ten jednak zaczął uciekać do pobliskiego lasu. Po kilkunastu metrach porzucił jednoślad i ruszył dalej pieszo. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali 19-latka

Okazało się, że mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało niespełna pół promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo zatrzymanemu została pobrana krew do badań. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj jego sprawą zajmą się śledczy. 19-latek najprawdopodobniej odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co według nowych przepisów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

/KPP Nowy Dwór Maz/