Wypadkowy tydzień

Od początku tego tygodnia nowodworscy policjanci byli wzywani do 13 zdarzeń drogowych. Funkcjonariusze odnotowali 3 wypadki i 10 kolizji. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na ul. Thommee w Nowym Dworze. Tam kierowca tira najechał na poprzedzający go pojazd osobowy. W wyniku zdarzenia pasażerka fiesty doznała obrażeń i trafiła do szpitala. Dzień wcześniej na drodze nr 7 doszło do podobnego zdarzenia, a w Nowym Dworze został potrącony przez samochód 8-letni chłopiec.

Wczoraj po godz. 21.00 na ul. Thommee(droga nr 62), 24-letni kierujący samochodem ciężarowym man, jadąc w stronę Nowego Dworu nie dostosował prędkości do warunków na drodze i najechał na tył poprzedzającego go forda fiesty. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. W wyniku zderzenia z obrażeniami do szpitala trafiła 49-letnia pasażerka forda.

Dzień wcześniej policjanci z drogówki byli wzywani do dwóch wypadków. Tuż po godzinie 4.00 na drodze nr 7 w miejscowości Kazuń Nowy (kierunek Gdańsk), 35-letnia kierująca oplem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzyła w tył poprzedzającego ją lancera. W tym przypadku również kierowcy byli trzeźwi, a 57-letnia pasażerka mitsubishi trafiła do szpitala.

Kolejne zdarzenie drogowe miało miejsce po godz. 18.00 w Nowym Dworze Mazowieckim na ul. Warszawskiej. Według wstępnych ustaleń policjantów 55-letni kierowca polo, na przejściu dla pieszych, nie ustąpił pierwszeństwa 8-letniemu chłopcu. Dziecko z obrażeniami trafiło do szpitala. Kierujący vw był trzeźwy, a policjanci zatrzymali mu prawo jazdy za rażące naruszenie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Aktualnie policjanci prowadzą czynności w związku z tymi zdarzeniami drogowymi. Jednocześnie funkcjonariusze apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowania się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.,

KPP Nowy Dwór Maz
Foto: Wirtualny Nowy Dwór