Wywiad Portalu: Ewa Gruszka – redaktor naczelna Tygodnika Nowodworskiego

W ostatnich wydaniach Tygodnika Nowodworskiego – najstarszej gazety w powiecie nowodworskim zaszły dość zauważalne zmiany. O historii, zmianach i planach rozmawiamy z Ewą Gruszką – redaktor naczelną Tygodnika Nowodworskiego.

Ewa co za zmiany wprowadza zespół kierowany przez Ciebie?
– Jest ponoć takie przekonanie, że w wieku 27 lat każdy człowiek przechodzi życiowe zmiany, podejmuje ważne decyzje itd. Patrząc z perspektywy moich doświadczeń, stwierdzam że to samo tyczy się również naszego Tygodnika Nowodworskiego. W tym roku mija 27 lat odkąd ukazujemy się na lokalnym rynku i właśnie teraz, kiedy wiele osób czy firm odczuwa skutki pandemii koronawirusa i robi „krok w tył”, my tak naprawdę ten „krok w tył” robimy po to, aby się rozpędzić przed dużym skokiem naprzód. Nie chcę zmarnować dorobku tylu osób, które przyczyniły się do wydawania i współtworzenia Tygodnika przez tyle lat. Mam więc odpowiedzialne zadanie, a to zobowiązuje wręcz do dalszej pracy i to w dobie informacyjnego monopolu internetu.

Jakie zmiany można zauważyć w obecnych wydaniach Tygodnika Nowodworskiego?
– Najważniejszą zmianą jest zwiększenie ilości stron ze standardowych 24 do 32 na stałe. Pojawiły się strony z tematyką regionalną jak kronika mazowiecka, wiadomości infrastrukturalne, socjalne, bieżące zmiany w prawie, a także przyrodnicze. Odświeżyliśmy również logo i stronę tytułową, ponieważ zależało mi, aby była ona stonowana i bardziej czytelna. Słyszałam już opinię, że widać podobieństwo do Tygodnika sprzed lat. Tak, to prawda, chciałam nawiązać do wcześniejszej grafiki i zrobić ukłon w stronę redaktorów i pracowników, którzy przez 27 lat dokładali swoją „cegiełkę” w rozwój naszego tytułu. Kiedy 6 lat temu zaczynałam pracę w Tygodniku, to wyglądała ona zupełnie inaczej niż teraz. Przede wszystkim zmieniły się preferencje czytelników, ogromną rolę odgrywa internet, tempo pracy jest zdecydowanie szybsze… ale mając u redakcyjnego boku między innymi takie osoby jak pan Piotr, Gosia, Ela, Bartek i oczywiście Maja to jestem pewna, że nie zejdziemy z dobrej ścieżki.

Jakie macie plany?
– Na pewno będą jeszcze kosmetyczne zmiany, ale będziemy je nanosić stopniowo o czym również będziemy informować na naszej stronie i fanpage’u. Zachęcamy oczywiście czytelników do przekazywania nam swoich uwag i do kontaktu!

Dziękujemy za krótką rozmowę i zapraszamy do lektury Tygodnika Nowodworskiego, który ukazuje się już od 27-u lat.