XVIII Dni Nowego Dworu Mazowieckiego już w sobotę

Zapraszamy do udziału w obchodach XVIII Dni Nowego Dworu Mazowieckiego. Dla każdego znajdzie się coś dobrego. Sobota 24 czerwca będzie przepełniona wieloma wydarzeniami kulturalnymi.

O godzinie 10.00 zapraszamy na kolejny spacer po Nowym Dworze. Tym razem „zajrzymy” na żydowskie podwórka, do sklepików, szkół, synagogi i na cmentarz.

Powiemy m.in.: dlaczego żołnierze WP woleli żydowskie kino, gdzie znajduje się ostatni ślad getta, kim był browarnik ze złamanym sercem, który Rabin był skuteczniejszy od fiskusa. Dlaczego nowodworskie księgi integrowały mieszkańców miasta, gdzie opłakiwano zmarłych, a gdzie kąpali się żywi, czemu Nowy Dwór był „czerwonym miastem”, jak robotnik stał się kapitalistą, dlaczego doszło do bitwy o szkołę, co wspólnego miał Abram z Abramówką i jak Żydzi wpływali na kształt miasta, dlaczego przedwojenne miasto znamy głównie z żydowskiego punktu widzenia.

Spotykamy się przed siedzibą Nowodworskiego Ośrodka Kultury przy ul. I.Paderewskiego 1A.
W razie niepogody spacer odbędziemy w sposób multimedialny.

O godzinie 14.00 spotykamy się na Stadionie Miejskim NOSiR przy ul.Sportowej 66.
Piknik Miejski niesie wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

W Strefie Dzieci oczekuje na dzieci:
Drewniany Plac Zabaw To nietypowy plac zabaw. Jest zbiorem oryginalnych zabawek i gier, wykonanych z drewna, ręcznie pomalowanych w kolorowe obrazy i wzory o tematyce cyrkowej. Zabawa na nim ma na celu nie tylko dostarczać rozrywki, lecz również rozwijać zdolności manualne, balans i motorykę ciała, pobudzać kreatywność, oraz uczyć pracy w grupie. Plac zabaw cieszy się dużą popularnością i nie ma ograniczeń wiekowych. Dmuchany plac zabaw.To propozycja bardzo lubiana przez dzieci. Będzie duża zjeżdżalnia FALA, olbrzymi plac zabaw TWIERDZA razem ze zjeżdżalnią dla młodszych dzieci, tor przeszkód o nazwie CYRK oraz bezpieczna góra wspinaczkowa i miękka góra dla młodszych. Dużą atrakcja będzie urządzenia zwane Euro-Bungee zapewniające równocześnie zabawę 4 osobom.

Animatorzy bawić dzieci będą profesjonalni artyści sztuki cyrkowej, kreatywny i wesoły szczudlarz, który przywita wszystkie dzieci. Klaun-cyrkowiec zaprezentuje mieszankę śmiesznych gagów oraz wykona pokazy żonglerki i ekwilibrystyki, a iluzjonista wciągnie publiczność interakcji prezentując starannie dobrane triki .

W Strefie Stoisk Promocyjnych będzie równie ciekawie i interesująco:
Akademia Młodego Profesjonalisty NIŃO, NOSiR i LEGIA Soccer Schools zapraszają na boisko boczne, gdzie prowadzone będą zajęcia, gry i zabawy piłkarskie.
Przychodnia ŻYCIE – partner obchodów XVIII Dni Nowego Dworu Mazowieckiego, przeprowadzi badania cukru i pomiar ciśnienia

Akademia Rozwoju przygotował m.in. zajęcia z robotyki klockami LEGO dla dzieci od 5 r.ż., oraz warsztaty i eksperymenty chemiczno-fizyczne.

Na stoisku Szkoły im. Einsteina czeka na najmłodszych: malowanie buziek, kącik plastyczny, balonowe zoo,zabawy z klownem, zabawy z chustą animacyjną. kącik smyka.

Stowarzyszenie DAR SERCA przygotowało loterię fantową,badanie stóp, ciśnienia tętniczego i poziomu cukru

Biblioteka Miejska i Powiatowa oferuje kiermasz taniej książki, zabawy z chusta Klanzy, zabawy z bańkami mydlanymi, malowanie twarzy, balonowe fantazje i kącik plastyczny.

Eko – strażnicy na stoisku Straży Miejskiej przekonywać będą dzieci do spożywania owoców, a starszych do rzucenia nałogu tytoniowego. Kierowcy będą mogli „na własnej skórze” doświadczyć skutków zderzenia pojazdów na symulatorze.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje sporo niespodzianek przygotowuje Wydział Promocji Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, Komendy Powiatowej Policji. Wytwory rękodzieła oczekiwać będą na chętnych na kiermaszu przygotowanym przez Koło Dzieci Niepełnosprawnych.

Wiele atrakcji dla ducha i ciała znajdzie państwo w Strefie Handlowej i Gastronomicznej.
Od godziny 17.30 z estrady będą bawić nas znakomici artyści SŁAWOMIR, RAFAŁ BRZOZOWSKI i Królowa Polskiej Estrady MARYLA RODOWICZ.

Koncert poprowadzi dziennikarz radia RMF FM Grzegorz Betlej.
Zwieńczeniem spotkania mieszkańców na PIKNIKU MIEJSKIM będzie pokaz sztucznych ogni.

ŻYCZYMY POGODY, POGODY DUCHA I DOBREJ ZABAWY