Zakroczym: Burmistrz zwolnił przedsiębiorców z opłat

Burmistrz Zakroczymia Artur Ciecierski poinformował o umorzeniu podatku od nieruchomości za miesiąc styczeń dla przedsiębiorców z terenu gminy. Przedłożony zostanie również Radzie Miejskiej projekt uchwały pozwalający na zwolnienie z I raty koncesji alkoholowej.

To już kolejne wsparcie jakie burmistrz kieruje do przedsiębiorców. W zeszłym roku wszystkim przedsiębiorcom, których działalności zostały zamknięte umorzono podatek od nieruchomości za okres faktycznego zamknięcia, czyli w sumie ok. 6 miesięcy.

Burmistrz podkreśla jednak ważną rzecz. – Z tytułu podejmowanych przeze mnie w Waszym kierunku działań gmina Zakroczym nie ma żadnych rekompensat ze strony rządowej. Liczyłem, że otrzymamy pomoc w ramach II Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Nie otrzymaliśmy złotówki. Teraz oczekuję na informację o podziale środków z III RFIL. Jeśli otrzymamy wsparcie na inwestycje, będę mógł rozważyć dalsze wsparcie dla przedsiębiorców za okres całkowitego zamknięcia działalności. Jeśli nie otrzymamy ponownie żadnego wsparcia, dalsze wsparcie z budżetu gminy będzie zwyczajnie niemożliwe – mówi Artur Ciecierski, burmistrz Zakroczymia.