Zakroczym: Co przywieziono na składowisko odpadów??

Zakroczym: Co przywieziono na składowisko odpadów??

W środę (29.03) chwilę po godzinie 7 na teren składowiska odpadów w Zakroczymiu wjechał samochód który przywiózł różne odpady. Na miejsce po chwili przyjechali urzędnicy, którzy rozpoczęli kontrolę. W celu zabezpieczenia materiałów na miejsce wezwano policję oraz Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska. 

- Funkcjonariusze interweniują na terenie składowiska i zabezpieczają miejsce gdzie dokonano dostarczenia śmieci. Miejsce badają inspektorzy WIOŚ-u a policjanci im asystują. W zależności od decyzji inspektora, podejmowane będą dalsze czynności - mówi mł. asp. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

- Podkreślam ponownie, że władze lokalne nie chcą utrudniać prowadzenia w żaden sposób działalności przez PG INWEST SP. z o.o. Jednak żadna działalność nie może sprawiać uciążliwości dla otoczenia. Wobec wypowiedzi prezesa firmy i jego podejścia do władz lokalnych i społeczności lokalnej zmuszony jestem podejmować dalsze czynności. Dlatego decyzja o dzisiejszej kontroli. Na ustalenia jeszcze za wcześnie. O wszystkim będziemy informować opinię publiczną i mieszkańców. Pracownicy urzędu gminy i zakładu gospodarki komunalnej zażądają pobrania przez WIOŚ tzw. próbki niezależnej, rozjemczej. Chcemy skonfrontować wyniki z wynikami WIOŚ. Jeśli potwierdzi się, że dzisiejszy transport odpadów pochodzi spoza regionu zachodniego (Zakroczym jest w regionie zachodnim), a także fakt, że te odpady nie miały prawa tutaj trafić wystąpię w imieniu Gminy Zakroczym do Marszałka Województwa Mazowieckiego o uchylenie pozwolenia zintegrowanego - mówi Artur Ciecierski burmistrz Gminy Zakroczym.

Kontrola na składowisku trwa. Gdy tylko poznamy dalsze ustalenia, natychmiast przekażemy je naszym czytelnikom.

/MK/

6 komentarze/y

  1. To ma być nagonka? W niedzielę przed wieczorem, zamykałam okna z powodu ogromnego smrodu, który unosił się ok. 2 kilometrów od składowiska. Kiedy podjechaliśmy w okolice śmietnika smród był jeszcze większy. Pan prezes mieszka daleko i dlatego nie czuje. Obawiam się, że właśnie w wolne dni będzie zapełniane składowisko niewłaściwymi odpadami.
    Bardzo dobrze, że mieszkańcy mają poparcie burmistrza, który ofiarnie działa w naszym imieniu. Ja też popieram Pana działania. Powodzenia nam wszystkim.

  2. CO a może raczej KTO sprawia, że prezes czuje się zupełnie bezkarny i przekonany, że nic mu nie można zrobić ?

  3. Mieszkam kilometr od wysypiska i jeszcze nigdy nic nie czułem, ludzie, co Wam Burmistrz obiecał za robienie tej nagonki? 3 razy inspekcja chodziła wokół wysypiska i 3 razy nic na urządzeniach nie wykryli. Taki jestem ciekawy jaki swój interes musi mieć Burmistrz skoro próbuje takich metod żeby oczernić tego Prezesa, najpierw niby czuć gaz, teraz te śmieci. Przecież to na kilometr widać, że z gazem się nie udało to teraz Burmistrz próbuje innym metod, pewnie dogadał się z dostawcą śmieci i od razu wezwał tego samego dnia inspekcję, to przecież nie Prezes decyduje co przywożą na wysypisko. Ludzie, jak Wy możecie w to wierzyć..

  4. Mam wrażenie czytając ostatni wpis, że to sam prezes albo jego człowiek pisał. Może warto wybrać się do laryngologa? Smród pojawia się często i jest, to fakt. Ostatnio śmierdziało w niedzielę. Jednak różne służby wykazały nieprawidłowości i to też fakt. Dziesiątki ludzi nie straciło powonienia. Czemu służy obrona prezesa ?

  5. Śmierdzi!!!! Ale kurzeniec z pola to pachnie. Gorszy smród rolnicy przez lata robili nawożąc pola i to Wam Zakroczymiacy nie przeszkadzało. Pani tu mówi o tym, że Zakroczym moze kojarzyć się ze smrodem z wysypiska. Fakt to nie chlubne. Do tej pory kojarzył się z zapachem kurzeńca oraz innych specyfików!!! Przykra zasada moje brudy pachną ale twoje śmierdzą.

  6. Dowiedziałem się co nieco i ta czerwona ciężarówka z niebieskim kontenerem należy do firmy śmieciowej z Warszawy ul. Potrzebna 48, która zajmuje się głównie odpadami budowlanymi. Jeśli już to należałoby zrobić kontrolę krzyżową i sprawdzić również tego gościa z Warszawy co nam tu przywozi swój fajans kolorowy.

Komentarze

Musisz się zalogować , aby móc komentować.