Zakroczym: Lekcję o Mazowszu poprowadził sam Marszałek

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Pomnika Wolności w Zakroczymiu mieli niecodzienną lekcję o samorządności, historii, kulturze i gospodarce Mazowsza. Poprowadził ją marszałek Adam Struzik.

Uczniowie dowiedzieli się, skąd wzięła się nazwa Mazowsze, jakie są symbole województwa, a także poznali najważniejsze informacje o swoim regionie. Była to wiedza w pigułce o historii, kulturze i gospodarce Mazowsza – w sam raz do przyswojenia podczas jednej lekcji. Marszałek przybliżył też uczniom w przystępny sposób ideę samorządności.

Cieszę się, że mogłem spotkać się z uczniami z Zakroczymia. Lekcje o Mazowszu to dla mnie najlepsza okazja, by przekonać się, że nasza młodzież jest naprawdę ambitna i zainteresowaniem śledzi wszystko, co się wokół niej dzieje – podkreślił marszałek Adam Struzik.

Dla uczniów zakroczymskiej szkoły „Lekcja o Mazowszu”, a zwłaszcza część nawiązująca do początków regionu, była szczególnie znamienna, bo ich rodzinna miejscowość – Zakroczym – jest jednym z najstarszych grodów na Mazowszu. Niewiele miejscowości ma tak długą historię, która rozpoczęłaby się wraz z kształtowaniem początków państwowości polskiej. Dziś Zakroczym jest siedzibą gminy leżącej w powiecie nowodworskim. Marszałek spotkał się też z burmistrzem Arturem Ciecierskim, z którym rozmawiał m.in. o obchodach 30-lecia samorządności. Marszałek zwiedził też firmę zajmującą się usługami logistycznymi.