Zakroczym: Strażacy otrzymali samochód pożarniczy z PSP

W czwartek (20.02) w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się uroczystość przekazania samochodu gaśniczego będącego na stanie Jednostki Ratowniczo Gaśniczej. Nowym właścicielem samochodu Star Man zostali druhowie z OSP Zakroczym.

OSP Zakroczym jest włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego od 1995 roku, a nowszy pojazd ratowniczo-gaśniczy pozwoli na skuteczniejszą realizację zadań ratowniczych, między innymi w zakresie ratownictwa technicznego na dwóch drogach krajowych (nr 7 i nr 62) przebiegających przez teren gminy Zakroczym.

Bardzo się cieszę, że udało się druhom z OSP w Zakroczymiu pozyskać ten samochód. Zastąpi wysłużonego Stara (r. prod. 1975). Wiem, że kilka jednostek miało ochotę na to auto. Gdy poprzedni komendant Andrzej Wieteska zapytał mnie co o tym sądzę bez wahania poparłem ten pomysł. Druhowie stworzyli dobry wniosek i udało się – mówi naszej redakcji Artur Ciecierski, burmistrz Zakroczymia.

Podczas uroczystej zbiórki, aktu przekazania pojazdu na ręce Prezesa OSP Zakroczym, Henryka Ruszczyka dokonał bryg. Radosław Parapura, Komendant Powiatowy PSP w Nowym Dworze Mazowieckim oraz Artur Ciecierski, Burmistrz Zakroczymia. Następnie kluczyki do samochodu zostały przekazane Naczelnikowi OSP Zakroczym, który dokonał prezentacji pojazdu. Po poświęceniu samochodu przez ks. kapelana Tomasza Cymermana uroczystość zakończyły podziękowania ze strony Prezesa OSP Zakroczym oraz Burmistrza Zakroczymia, a w końcowym wystąpieniu Komendant Powiatowy PSP w Nowym Dworze Mazowieckim życzył, aby przekazany pojazd spełnił swoją rolę w działaniach ratowniczych i skutecznym niesieniu pomocy.

Foto: mł. bryg. Tomasz Wołoszyn