Zakroczym: Tłumy na Dniach Zakroczymia

W miniony weekend w Zakroczymiu, czas upłynął pod znakiem zabawy i koncertów. Wszystko to za sprawą Dni Zakroczymia. Gwiazdą wieczoru, podczas niedzielnego koncertu była Doda.

W sobotę na terenie ogrodów zakonnych w Klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów, odbył się piknik pod hasłem „0% alkoholu – 100% zabawy”. Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspólnie z Ośrodkiem Apostolstwa Trzeźwości przy współpracy z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, zorganizowała wspaniałą imprezę dla najmłodszych.

Wieczorem w kościele klasztornym pod wezwaniem św. Wawrzyńca odbył się koncert Przemysława Piekutowskiego oraz chóru Gregorianie.

Niedziela to czas uroczystej Mszy Świętej w intencji Zakroczymia. Mszy wymownej, bowiem podczas niej ochrzczony został nowy mieszkaniec gminy. Na rynku ustawiona została specjalna scena na której całe popołudnie występowali znamienici wykonawcy. Imprezę otworzył burmistrz Artur Ciecierski w asyście Piotra Serwatki przewodniczącego Rady Gminy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się starosta nowodworski Magdalena Biernacka wraz z zastępcą Pawłem Calakiem i radną powiatową Hanną Rutkowską. Zaprzyjaźnione miasto Sierpc reprezentował burmistrz Jarosław Perzyński. Gminę Jabłonna reprezentował zastępca wójta Marcin Michalski. Służby mundurowe reprezentowane były przez nadkom. Daniela Ogorzałka (w zastępstwie Komendanta Powiatowego Policji), mł. asp. Piotra Barcikowskiego kierownika komisariatu oraz bryg. Jacka Gaczkowskiego, dowódcę Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim. Nie zabrakło również ks. proboszcza Witolda Godlesia.

Na scenie wystąpili uczestnicy zajęć z Gminnego Ośrodka Kultury, grupa Capoeira ACMB. Wojciech Gąssowski przyjechał do Zakroczymia w zastępstwie chorego Krzysztofa Krawczyka. Tłumy fanów z kraju ale i Wielkiej Brytanii przyjechały na koncert Doroty Rabczewskiej. Gwiazda swoim show porwała tłumy. Na koniec odbył się pokaz sztucznych ogni.

Po koncercie Doda udzieliła prywatnego wywiadu dla portalu Wirtualny Nowy Dwór oraz Tygodnika Nowodworskiego.

TAGI: