Zakroczym: Zatrzymany za włamania na działkach

Policjanci z Zakroczymia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do domków letniskowych. W trakcie czynności funkcjonariusze odnaleźli część skradzionych przedmiotów. 43-letni Rafał G. usłyszał już zarzuty i trafił pod dozór Policji. Teraz może mu grozić kara do od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

W zeszłym tygodniu, do nowodworskiej policji wpłynęła informacja o kradzieży z włamaniem do domków letniskowych Rodzinnego Ogrodu Działkowego, znajdującego się przy ul. Gałachy w Zakroczymiu. Z pomieszczeń zginęły głównie elementy metalowe oraz akordeony. Pokrzywdzeni oszacowali straty na ponad 4000zł.

Policjanci przystąpili do wyjaśnienia tego zdarzenia. Mundurowi z Zakroczymia ustalili podejrzanego o dokonanie włamania. W jego plecaku funkcjonariusze znaleźli część skradzionych przedmiotów. Dodatkowo mężczyzna miał przy sobie torebkę z białym proszkiem, który po przebadaniu okazał się amfetaminą.

Podejrzany został zatrzymany i trafili do aresztu. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mu zarzutów. Decyzją prokuratora trafił pod dozór. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

KPP Nowy Dwór Maz