Zatrzymani poszukiwani listami gończymi

Czterech mężczyzn poszukiwanych listami gończymi zatrzymali funkcjonariusze Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Do zatrzymań doszło na warszawskim lotnisku Chopina, i nowodworskim Warszawa-Modlin.

 

Do pierwszego zatrzymania doszło na nowodworskim lotnisku podczas kontroli granicznej, do której zgłosił się 39 – letni mężczyzna podróżujący do Dublina. Funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że podróżny poszukiwany jest przez warszawski Sąd Rejonowy za kradzieże.

Do kolejnego zatrzymania doszło po przylocie samolotu z Glasgow w Wielkiej Brytanii. Poszukiwanym za paserstwo, okazał się 26-letni mieszkaniec Ełku.

Z kolei na warszawskim lotnisku Chopina funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali po przylocie z Holandii 31 i Kanady 42 – latka. Obydwaj zostali wydaleni z tych krajów za brak dokumentów pobytowych. W toku czynności ustalono, że poszukiwani są przez polski wymiar sprawiedliwości listami gończymi.

Po potwierdzeniu aktualności poszukiwań mężczyźni zostali osadzeni w PdOZ przy KPP Nowy Dwór Mazowiecki oraz przy PSG Warszawa Okęcie skąd niezwłocznie zostaną przekazani do jednostek poszukujących.