Zatrzymania przez Straż Graniczną

Mężczyźni, którzy byli na bakier z polskim wymiarem sprawiedliwości, w ciągu ostatnich godzin trafili w ręce funkcjonariuszy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej. Zatrzymani to 6 obywateli Polski poszukiwanych listami gończymi.

Trzech zatrzymano w Placówce Straży Granicznej Warszawa-Okęcie. Pierwszy z nich został zatrzymany po przylocie ze Stanów Zjednoczonych, drugi po przylocie a trzeci przed odlotem do Wielkiej Brytanii. Dwóch z nich, którzy byli poszukiwani przez Sądy Rejonowe w Augustowie i Ełku zostało osadzonych w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych przy PSG Warszawa-Okęcie. Trzeci poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Olsztynie, po wpłaceniu na konto Sądu grzywny został zwolniony.

Kolejnych trzech mężczyzn zatrzymano w Placówce Straży Granicznej Warszawa-Modlin. Pierwszy z nich przylatujący z Wielkiej Brytanii, poszukiwany był przez Sąd Rejonowy w Białymstoku. Po wpłaceniu na konto Sądu grzywny został zwolniony.

Drugi z mężczyzn zatrzymanych na nowodworskim lotnisku poszukiwany był przez Centralne Biuro Śledcze Zarząd Białystok. Jeszcze tego samego dnia został przekazany funkcjonariuszom z Centralnego Biura Śledczego.

Trzeci z zatrzymanych w Placówce Straży Granicznej Warszawa-Modlin, poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Białymstoku został osadzony w Pomieszczeniu Dla Osób Zatrzymanych przy Komendzie Powiatowej Policji w Płońsku.