Zawody Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

W sobotę (24.10) w Kazuniu Nowym gm. Czosnów, odbyły się Zawody Pożarnicze Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Nowodworskiego, które zorganizował Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. 

W zawodach udział wzięło 6 drużyn w tym jedna młodzieżowa z OSP Ratownictwo Wodne Nowy Dwór Mazowiecki.

Zawody podzielone  były na dwie części. W pierwszej, druhowie brali udział w sztafecie 7×50 metrów wraz z przeszkodami. W kolejnej  bojowej tym razem części, drużyny musiały przygotować linie gaśniczą zasilaną z motopompy oraz podać dwa prądy wody w natarciu na ustawione przeszkody.

Tegoroczne zawody wygrała jednostka OSP Czosnów. Drugie miejsce zajęła jednostka OSP Zakroczym a trzecie OSP Nowy Dwór Mazowiecki. Kolejne miejsca przypadły jednostkom OSP Trębki Nowe i OSP Pomiechówek.

Wyróżnienie za udział w zawodach otrzymała jednostka OSP Ratownictwo Wodne, która wystawiła Młodzieżową Drużynę Pożarniczą. Na zawody przybyli starosta nowodworski Magdalena Biernacka z zastępcą Pawłem Calakiem i wójt Czosnowa Antoni Kręźlewicz wraz z burmistrzem Nowego Dworu Mazowieckiego Jackiem Kowalskim.

TAGI: