Zbudujemy wspólnie hotel dla małych zwierzątek

Już w najbliższy piątek 6 maja Centrum Handlowe Auchan Łomianki zaprasza wszystkich uczniów na wspólne budowanie hotelu dla ptaków i owadów. To kolejny etap stworzenia miejskiego azylu dla małych zwierzątek, który powstanie na terenie CH Auchan.

Pierwszy etap budowy miejskiego azylu dla małych zwierzątek rozpoczął się 29 kwietnia na terenie CH Auchan, a udział w nim wzięli uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Moja Szkoła” w Łomiankach. Wspólne kopanie i grabienie miejsca na azyl sprawiło uczestnikom sporo radości. Kolejny etap lokalnej, ekologicznej inwestycji to budowa hotelu dla owadów zapylających, która odbędzie się 6 maja.

Na wszystkie dzieci z łomiankowskich szkół oraz z przedszkoli czeka mnóstwo dobrej zabawy. Warto połączyć siły, by stworzyć wyjątkowe miejsce, gdzie ptaki i owady będą mogły bezpiecznie żyć i rozmnażać się w idealnych warunkach, mimo że jesteśmy w mieście.

Wszelkie akcje mające na celu promocję ekologii i zachęcające dzieci do mądrych zabaw na dworze są dla nas bardzo ważne i z radością się w nie angażujemy. Widzimy, że dzieci z Łomianek zamiast siedzieć przed telewizorem czy grać w gry komputerowe, chętnie biorą udział w wydarzeniach, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego. Zapraszamy wszystkie dzieci z Łomianek i okolic do wspólnej zabawy w pożytecznym celu – mówi Dagmara Michalec, manager ds. marketingu CH Auchan Łomianki.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

Organizatorami wydarzenia są CH Auchan, Fundacja Promocji Rekreacji „KIM” i Moja Szkoła.