Akt oskarżenia po zderzeniu autobusu lotniskowego z Pendolino

W piątek (29.12) Prokuratura Rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżenia wobec kierowcy autobusu który 26 września doprowadził do zderzenia z pociągiem Pendolino relacji Gdynia Główna – Bielsko Biała. Jackowi Z. grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Jackowi Z. zarzucono nieumyślne sprowadzenie w dniu 26 września 2017r około godziny 18.10 w miejscowości Nowy Dwór Mazowiecki, na przejeździe kolejowym znajdującym się na 43,622 km linii nr 9 Warszawa Wschodnia-Gdańsk i zlokalizowanym przy ul. Mieszka I katastrofy w ruchu lądowym, przy przyjęciu umyślnego naruszania przepisów ruchu drogowego.

Przestępstwo zarzucane oskarżonemu polegało na wjeździe autobusem w którym znajdowało się 47 pasażerów, na przejazd kolejowy pomimo nadawanego sygnału świetlnego zabraniającego pojazdom wjazdu na przejazd i ostrzegającego o zbliżającym się pociągu, co doprowadziło do zderzenia z pociągiem Pendolino relacji Gdynia Główna – Bielsko Biała, w którym znajdowało się 196 pasażerów. – czytamy w oświadczeniu prokuratora Artura Smukowskiego.

Oskarżonemu za popełnione przestępstwo z art. 173 § 2 kk w zw. z art. 173 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 5.

Czytaj również

– O zderzeniu autobusu z pociągiem Pendolino można przeczytać tutaj

– O zarzutach dla kierowcy piszemy tutaj

– O łamaniu przepisów przez kierowców autobusów lotniskowych piszemy tutaj

– O zakończonym remoncie pociągu piszemy tutaj

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.