Bierzmowanie w Modlinie Twierdzy

Święty Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski modlił się, aby Duch Święty zstąpił i odnowił oblicze ziemi: Polski, Europy, świata. Ta płynąca z głębi serca modlitwa została wysłuchana – powiedział biskup Szymon Stułkowski w parafii pw. św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim (Twierdzy Modlin), w Wigilię Zesłania Ducha Świętego (18 maja 2024 r.). Biskup płocki udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z parafii.

Biskup płocki Szymon Stułkowski przypomniał, że 18 maja, to rocznica urodzin papieża Jana Pawła II (1920-2005). Ojciec święty podczas pierwszej pielgrzymki do Polski na Placu Zwycięstwa w Warszawie zakończył homilię niesamowitymi słowami: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”

– Potrzebowałem dużo czasu, żeby zrozumieć, że była to modlitwa wypowiedziana z głębi jego serca: modlitwa nad Polską, nad Europą, nad światem. Modlitwa ta została przez Boga wysłuchana, spełniła się – zaakcentował duchowny.

Przywołał czasy przed tym wezwaniem, kiedy to w centrum Berlina stał mur, dzielący Niemiecką Republikę Demokratyczną od Republiki Federalnej Niemiec; gdy nie można była swobodnie podróżować po świecie; gdy w szkole nie wolno było nauczać religii.

– Ten świat się zmienił. Modlitwa z głębi serca papieża została wysłuchana przez Pana Boga – powtórzył Pasterz Kościoła płockiego.

Przytoczył też inną wypowiedź Jana Pawła II, o tym, że codziennie odmawiał on modlitwę do Ducha Świętego, którą w dzieciństwie ojciec pokazał mu w książeczce. A gdy już nie miał sił, aby ją sam odmawiać, papieżowi czytały ją siostry zakonne, które posługiwały w domu papieskim.

– Święty Jan Paweł II był otwarty na Ducha Świętego. To sprawiło, że Duch Święty prowadził go przez życie, dał mądre decyzje, plany i wizje, co jest potrzebne Kościołowi i światu. Papież nie bał się współpracować z wielkimi tego świata, by służyć Bożej sprawie
– zaznaczył biskup.

W czasie Mszy św. udzielił 33 młodym osobom z parafii sakramentu bierzmowania. Stwierdził, że Duch Święty przychodzi do młodych jak „stary znajomy”, ponieważ jest z nimi od chrztu św. W sakramencie bierzmowania zostaną oni umocnieni Duchem Świętym – to jest miłość osobowa, miłość Ojca do Syna i Syna do Ojca.

Parafia pw. św. Barbary w Nowym Dworze Mazowieckim (Twierdzy Modlin), to parafia, w której trwa budowa kościoła. Proboszczem parafii jest ks. kan. Janusz Nawrocki.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.