Temat Tygodnia

Górki: Spotkanie w sprawie Szkoły Podstawowej

W środę 6 lutego br. o godz. 18.00 rozpoczęło się spotkanie Wójta oraz Radnych Rady Gminy Leoncin z rodzicami, mieszkańcami oraz nauczycielami Szkoły Podstawowej w Górkach. Spotkanie dotyczyło przekształcenia placówki w Filię Szkoły Podstawowej w Leoncinie. W Szkole w Górkach pozostałyby oddziały 0 – 3 a starsi uczniowie uczęszczać będą do „Leoncina”.

20 lat Wydziału Terroru. To oni rozbili grupę “nowodworską”

Prawie 4 tysiące zatrzymanych, ponad 1 200 tymczasowo aresztowanych, wielu z nich skazanych już prawomocnymi wyrokami sądowymi, tysiące sztuk zabezpieczonej broni i tysiące kilogramów odnalezionych materiałów wybuchowych – to tylko krótkie podsumowanie dwóch dekad intensywnej pracy policjantów z „terroru”. Funkcjonariuszom Wydziału do walki z Terrorem Kryminalnym i Zabójstw KSP nieraz przyszło zmierzyć się z najpoważniejszymi zdarzeniami kryminalnymi, do których doszło w stołecznym garnizonie. Nie bez powodu więc szczegóły ich pracy zwykle owiane są tajemnicą. Tylko czasami możemy zajrzeć za drzwi wydziału, w którym pracować chciałby niejeden policjant i dowiedzieć się o kolejnych rozwikłanych sprawach zabójstw, uprowadzeń, okupów czy haraczy.

Nowy Dwór Maz: Wyjątkowa nominacja dla mieszkańca

Redakcja „Polski Zbrojnej” już po raz 25. przyzna w tym roku swoje nagrody – Buzdygany. To wyróżnienia, którymi honorowane są wyjątkowe osoby, promujące śmiałe myślenie, odwagę w prezentowaniu poglądów i kształtujące nowoczesny wizerunek wojska. Jednym z nominowanych jest mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego sierż. Robert Kowalewski.