UM Nowy Dwór Mazowiecki

Modlin Twierdza: OSP Ratownictwo Wodne oficjalnie w KSRG

W sobotę (07.03) w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Tiwerdzy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji włączenia naszej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Uroczystość odbyła się w 8 rocznicę powołania jednostki.

Modlin Twierdza: Pochówek żołnierzy poległych w 1939 roku

W sobotę (14.09) w Modlinie Twierdzy odbyły się wyjątkowe uroczystości. Po 80 latach w grobie spoczęły szczątki 17 żołnierzy Wojska Polskiego, którzy zginęli w obronie Modlina Twierdzy w 1939 roku. Na ziemi w której spoczęli, wreszcie stanął krzyż a oni sami znaleźli miejsce wiecznego spoczynku.

Nowy Dwór Maz: Ruszyły NDMki – Rowery Miejskie

W piątek 2 sierpnia o godzinie 9:00 burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego Jacek Kowalski wraz ze swoim zastępcą Januszem Mikuszewskim i radnymi oraz urzędnikami, udali się w pierwszą przejażdżkę rowerową przy użyciu NDMki – Nowodworskiego Roweru Miejskiego. Tym samym dokonano uruchomienia 12 stacji rowerowych, rozlokowanych na terenie miasta.

Fala wezbraniowa na Wiśle. Stan wody przekroczył 500 cm

Fala wezbraniowa na Wiśle dociera do Mazowsza. W niedzielę (26.05) posterunek limnigraficzny Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Modlinie odnotował o godzinie 12:40 stan wody na poziomie 500 cm. W ciągu dwóch dni poziom wody podniósł się o prawie 150 cm.