Dowódca JRG Nowy Dwór Mazowiecki wyróżniony podczas Mazowieckich Dni Strażaka

Dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Nowym Dworze Mazowieckim kapitan Andrzej Kordek, podczas obchodów Mazowieckiego Dnia Strażaka w Warszawie, został wyróżniony tytułem „Strażaka Miesiąca”, za działania ratownicze podjęte w związku z ratowaniem życia poszkodowanemu mężczyźnie. 

Rok temu 14 maja 2023 roku, po skończonej służbie wracając do domu, przejeżdżając przez powiat pułtuski, kapitan Andrzej Kordek zauważył dziecko wzywające pomocy, obok znajdował się nieprzytomny mężczyzna. Strażak natychmiast zatrzymał się i sprawdził co się dzieje, gdy zorientował się, że mężczyzna nie ma oznak życia, przystąpił do uciskania klatki piersiowej. Reanimację prowadził do momentu przyjazdu pierwszych zastępów Straży Pożarnej a następnie Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Za wzorową postawę oraz udzielenie profesjonalnej pomocy poszkodowanemu, władze Państwowej Straży Pożarnej wyróżniły tytułem Strażak Miesiąca kpt. Andrzeja Kordek. Uroczyste wręczenie wyróżnienia odbyło się podczas uroczystości z okazji Mazowieckich Obchodów Dnia Strażaka w Warszawie 24 maja 2024 roku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.