Dozór za kradzież rozbójniczą

Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 40-latka, podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna ukradł portfel 19- latce robiącej w sklepie zakupy, a gdy kobieta próbowała go zatrzymać, odepchnął ją i uciekł. Szybko jednak wpadł w ręce nowodworskich patrolowców, którzy trafnie wytypowali znanego im dobrze nowodworzanina i odzyskali skradzione mienie. Przestępstwo kradzieży rozbójniczej zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze nowodworskiej prewencji, pełniąc służbę na terenie miasta, zostali powiadomieni przez dyżurnego o kradzieży w jednym z nowodworskich sklepów. Mundurowi szybko udali się na miejsce i ustalili, że podczas robienia zakupów, jednej z klientek sklepu skradziono portfel. Okazało się, że 40- latek, który próbował opuścić sklep z łupem, spotkał na swojej drodze próbującą go zatrzymać koleżankę pokrzywdzonej. Aby utrzymać się w posiadaniu skradzionego mienia, używając siły fizycznej, odepchnął 18- latkę, w wyniku czego kobieta uderzyła o metalową kratę doznając urazu ręki, a sprawca zbiegł.

Policjanci rozpoczęli ustalenia w tej sprawie. Podczas penetracji terenu, na jednej z ulic Nowego Dworu Mazowieckiego zauważyli dobrze im znanego 40- latka. Wzorowa praca nowodworskiego duetu mundurowych już nie pierwszy raz pozwoliła na trafne wytypowanie i zatrzymanie przestępców. Po kilku minutach funkcjonariusze nie dość, że zatrzymali amatora cudzych portfeli to jeszcze odzyskali skradzione mienie, które 40- latek zdążył już ukryć w jednym z mieszkań na terenie miasta. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie.

Nowodworscy śledczy zgromadzili materiał dowodowy. Prokurator z nowodworskiej prokuratury przedstawił mężczyźnie zarzut kradzieży rozbójniczej, popełnionej w warunkach recydywy.

Decyzją nowodworskiej prokuratury zastosowano wobec niego dozór policyjny. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Jednak za działanie w warunkach recydywy, sąd może wymierzyć karę przewidzianą za przestępstwo w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia, zwiększonego o połowę. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.