Dzieci z wizytą u Burmistrza Nasielska

W Urzędzie Miejskim w Nasielsku chyba nigdy nie było takiego wesołego gwaru, okrzyków radości i beztroski, jak w piątek 2 grudnia, kiedy to placówkę opanowały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starych Pieścirogach. Do Urzędu zawitali uczniowie klasy „0” i „III a” wraz z Paniami opiekunkami: Hanną Golnik, Sylwią Dobrzyńską i Olgą Kwiatkowską. Wycieczka została zorganizowana w ramach rozpoczętej przez nasielski magistrat akcji pt. „Urząd przyjazny dzieciom”, której celem jest zaznajomienie najmłodszych obywateli z tematyką samorządności.

Dzieci zostały oprowadzone po Urzędzie, dowiedziały się jak założyć firmę, gdzie złożyć wniosek o dowód oraz zwiedziły gabinet Burmistrza Nasielska. Z uwagi na fakt, że Burmistrz ma mnóstwo obowiązków i potrzebuje pomocników, każdy mógł w tym dniu stać się „Pomocnikiem Burmistrza ds. Ważnych Dokumentów” i specjalną pieczątką ostemplować „ważny dokument”. Dzieci robiły to z wielkim zaangażowaniem i zachwytem. Na koniec był wpis do kroniki pamiątkowej oraz mini konkurs z nagrodami.

Zapraszamy kolejne placówki do wzięcia udziału w akcji „Urząd przyjazny dzieciom”.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.