Dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę

1 sierpnia br. funkcjonariusze nowodworskiej prewencji zatrzymali 67- latka, który kierował fordem, mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

W ostatni poniedziałek, dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, pełnili służbę na terenie miasta. Podczas obchodu zauważyli jadącego ulicą Akacjową forda. Kierujący pojazdem nie trzymał prostego toru jazdy. Wzbudziło to zastrzeżenia mundurowych, którzy za pomocą sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych postanowili zatrzymać auto do kontroli drogowej. Na widok radiowozu, siedzący za kierownicą pojazdu mężczyzna, gwałtownie skręcił w boczną uliczkę i chciał jak najszybciej opuścić pojazd. Policjanci natychmiast zareagowali, uniemożliwiając mu oddalenie się.

Podczas interwencji okazało się, że 67- latek jest pijany. Użyty do badania alcosensor wskazał, że nowodworzanin w wydychanym powietrzu ma blisko 1,5 promila alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło na jaw, że pojazd, którym kierował, nie posiada aktualnych badań technicznych. W związku z tym, policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny od forda.

Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.