Dzielnicowy zatrzymał go z narkotykami i na zakazie

Do 3 lat pozbawienia wolności grozi zatrzymanemu przez zakroczymskich policjantów 34- latkowi. Mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów, a podczas kontroli mundurowi ujawnili przy nim heroinę, marihuanę i mefedron. Volvo, którym kierował nie miało ubezpieczenia i badań technicznych.

W tym tygodniu dzielnicowy z Komisariatu Policji w Zakroczymiu, wspólnie z patrolowcem pełnili służbę na terenie gminy. Około godz. 17:30 w Trębkach Nowych, mundurowi zauważyli przejeżdżające przez skrzyżowanie volvo. Funkcjonariusze dobrze wiedzieli kto może poruszać się tym pojazdem. Nie czekając ani chwili, zawrócili i zatrzymali auto do kontroli drogowej. Za kierownicą siedział znany im doskonale 34- latek z zakroczymskiej gminy. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada prawa jazdy, a od grudnia 2022 roku ma również zakaz kierowania wszelkimi pojazdami, wydany przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim.

Żeby tego było mało volvo, którym mężczyzna jechał, nie miało ani obowiązkowego ubezpieczenia, ani aktualnych badań technicznych. To jednak nie koniec historii. W trakcie czynności dzielnicowy ujawnił przy zatrzymanym heroinę, marihuanę i mefedron. 34- latek trafił do pomieszczenia dla osób zatrzymanych w nowodworskiej komendzie, a pojazd, którym kierował odholowano.

Zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi teraz do 3 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.