Kierował mając 2,5 promila

Ostatniej nocy funkcjonariusze pomiechowskiego komisariatu udaremnili jazdę pijanemu 39- latkowi. Mieszkaniec gminy Nasielsk wsiadł za kierownicę mając w organizmie 2,35 promila alkoholu. Grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

16 stycznia br. przed godz. 22:00 mundurowi z Komisariatu Policji w Pomiechówku pełnili nocną służbę na terenie gminy. Podczas patrolu w miejscowości Błędowo zauważyli opla, który jechał przysłowiowym „wężykiem”. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej.

Za kierownicą siedział kompletnie pijany mieszkaniec gminy Nasielsk. 39 – latek ledwo trzymał się na nogach i wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mężczyzna w wydychanym powietrzu miał 2,35 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali 39- latkowi prawo jazdy, a jego samego i pojazd, którym się poruszał przekazali osobie wskazanej. Teraz, zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego znajdując się w stanie nietrzeźwości, nieodpowiedzialnemu mężczyźnie grozi kara do 2 lat więzienia.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.