Kierowca i pasażer Mitsubishi z zarzutami

Policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku po pościgu zatrzymali 53-latka, który uderzył w radiowóz. Nie posiadał prawa jazdy. Zarówno on jak i 45- letni pasażer auta, mieli przy sobie narkotyki. Obaj zostali zatrzymani. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

Policjanci z Komisariatu Policji w Nasielsku, pełniąc nocną służbę na terenie miasta, próbowali zatrzymać do kontroli drogowej jadące ul. Warszawską mitsubishi. Kierujący pojazdem, pomimo prawidłowo nadawanych przez mundurowych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się kontynując jazdę. Mundurowi ruszyli za nim w pościg. W pewnym momencie kierowca mitsubishi uderzył w policyjny radiowóz i jazdę zakończył w przydrożnym rowie. Funkcjonariusze natychmiast podbiegli do pojazdu w którym znajdował się 53- letni kierowca. Pasażer próbował jeszcze ratować się ucieczką, ale po pieszym pościgu został przez policjantów zatrzymany. Na szczęście w wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń.

Sprawdzenie w policyjnym rejestrze wykazało, że 53- latek w ogóle nie ma prawa jazdy. To jednak nie koniec. Wkrótce wyszło na jaw, że zarówno on jak i 45- letni pasażer posiadają przy sobie narkotyki. Użyty do badania tester narkotykowy wkazał na amfetaminę i marihuanę. Od kierowcy pobrano również krew do badań na obecność substancji niedozwolonych. Zatrzymani to mieszkańcy Warszawy, którzy w ostatnim czasie przebywali na terenie nasielskiej gminy. Obaj mężczyźni noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

53- latek odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za które zgodnie z kodeksem karnym grozi do 5 lat pozbawienia wolności oraz kierowanie pojazdem mechanicznym bez wymaganych uprawnień. Obaj mężczyźni usłyszeli też zarzuty dotyczące posiadania środków odurzających, za które grozi kara do 3 lat więzienia.

Przypominamy!!!

Art. 178b Kodeksu Karnego brzmi: kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym lub powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności do lat 5.

W przypadku gdy policjant wyda nam polecenie do zatrzymania pojazdu poprzez zastosowanie sygnałów pojazdu uprzywilejowanego – świetlnych oraz dźwiękowych, zatrzymaj się. Niezatrzymanie pojazdu może zmusić policjantów do podjęcia pościgu, który zawsze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Za niezatrzymanie się i kontynuowanie jazdy grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Niestety wciąż zdarzają sie kierujący, którzy z różnych powodów , nie zatrzymują się do kontroli drogowej i próbują uciekać. Takie osoby nie dość, że popełniają przestępstwo, to jeszcze narażają siebie i innych użytkowników dróg na niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.