Kolęda od Policjantów

W tym roku do kanonu kolęd śpiewanych przy wigilijnym stole dołączyła kolejna – „Kolęda od policjantów”. Muzykę do niej skomponował znany polski kompozytor Romuald Lipko, a słowa, jeszcze w ubiegłym roku, napisała podinsp. Anna Zielińska-Brudek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Do jej wykonania został zaproszony aktor i solista Grzegorz Wilk, któremu towarzyszy Chór Komendy Stołecznej Policji pod batutą Sylwii Krzywdy.

Jeszcze w tym roku zostanie wydana płyta – singiel, który był nagrywany w znanym w środowisku muzycznym studiu nagrań w Sulejówku u gitarzysty Winicjusza Chrósta. Zamierzeniem twórców było, aby „Kolęda od policjantów” stała się znana i była śpiewana przez wszystkich policjantów w Polsce.

Słowa tej nietypowej kolędy nawiązują do codziennej pracy policjantów i mówią o niesieniu bezpieczeństwa i pomocy mieszkańcom. Autorka tekstu odwołuje się w niej do przeżyć swoich, jak i koleżanek i kolegów w mundurze, którzy w Wigilijną Noc, pełniąc służbę, będą stać na straży zdrowia i życia innych i „na baczność i spocznij służyć będą człowiekowi”.

„Kolęda od policjantów” już na stałe wejdzie też do repertuaru stołecznego Chóru. Będzie ją można usłyszeć podczas tegorocznych spotkań.

KSP

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.