Krubin: Strażacy nocą ćwiczyli w lesie

W sobotni wieczór (6.01) w lesie w okolicach Krubina w gm. Wieliszew, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne wraz z Sekcją Poszukiwawczo – Ratowniczą przeprowadzili ćwiczenia terenowe z poszukiwań osób zaginionych oraz pierwszej pomocy poszkodowanym.

W ćwiczeniach udział wzięli również członkowie fundacji Anikar oraz Cywilna Grupa Poszukiwawcza Warszawscy Tropiciele. W lesie ukryto pozorantów, których odnaleźć miały zespoły złożone z 3 ratowników (Szybkie Trójki). W poszukiwaniach wykorzystano również psy poszukiwawcze, które są na wyposażeniu OSP RW oraz stowarzyszeń współpracujących.

Jednym z epizodów było odnalezienie osoby rannej dodatkowo będącej pod wpływem alkoholu, znajdującej się w pobliżu torów kolejowych. Mężczyznę trzeba było zabezpieczyć na miejscu i przetransportować do oczekującego Zespołu Ratownictwa Medycznego.

Nowością było wykorzystanie do poszukiwań osoby zaginionej, która zgubiła cześć garderoby, psa tropiącego. Dla wszystkich ratowników i psów była to cenne lekcja działania w trudnych warunkach.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.