Nasielsk: Rozbili „rodzinny interes”

Blisko 47 000 sztuk papierosów, 53 litry alkoholu niewiadomego pochodzenia oraz 16 kg krajanki tytoniowej o łącznej szacunkowej wartości 45 tysięcy złotych ujawnili funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa/Modlin w miejscowości Nasielsk w powiecie nowodworskim. Do posiadania nielegalnego towaru przyznało się 3 mężczyzn – obywateli Polski.

W ramach akcji wymierzonej w przestępczość gospodarczą, a w szczególności przemyt i handel wyrobami akcyzowymi, funkcjonariusze Straży Granicznej przeszukali dwie posesje należące do 65 – letniego mężczyzny, mieszkańca Nasielska oraz jego synów 38 i 42 latka. Na miejscu, a dokładnie w garażu i w mieszkaniu, a także w zaparkowanych przed posesja samochodach funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili i zabezpieczyli blisko 47 000 sztuk papierosów bez wymaganych znaków akcyzy, pochodzących z przemytu. Na miejscu funkcjonariusze zarekwirowali również 53 litry alkoholu o 90% stężeniu oraz 16 kg krajanki tytoniowej. Łączna wartość nielegalnego towaru wyniosła 45 000 złotych. Na miejscu zatrzymano 3 mężczyzn (ojca i dwóch braci), których przesłuchano w charakterze podejrzanych. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu, czyli posiadania nielegalnego towaru akcyzowego. Jak oświadczyli, papierosy skupowali od przypadkowych osób tzw. mrówek i po zgromadzeniu większej ilości, odsprzedawali je z wielokrotnym zyskiem na terenie północnych powiatów woj. mazowieckiego.

Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła w tym przypadku blisko 73 tys. złotych. Nielegalny towar został zabezpieczony. Sprawę nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pułtusku.

Zgodnie z kodeksem karnym – skarbowym mężczyznom może grozić kara pozbawienia wolności lub wysoka grzywna.

/Straż Graniczna/

20160726_192118 (3)

Dodaj komentarz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.