Pielgrzymi z Mazur idą przez Mazowsze na Jasną Górę

30. Ełcka Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę w środę 3 sierpnia, przechodziła od Nasielska przez Pomiechówek i Modlin Stary do Kazunia Nowego, gdzie mieli przygotowany nocleg. Pielgrzymi z Mazur idą w dwóch grupach do Częstochowy. W piątek i sobotę również  mieszkańcy Mazowsza ruszą na pielgrzymi szlak zarówno w Płockiej jak i Warszawskiej oraz Akademickiej Pielgrzymce Pieszej.

Pielgrzymi na postojach witani byli przez parafian, którzy przygotowali poczęstunki oraz napoje.

Wspólnota parafialna ma dużą satysfakcję z tego, że może przyjmować pielgrzymów. Jeśli ktoś z nas pielgrzymował to doskonale wie, że jest to wielki trud, zwłaszcza wtedy gdy jest tak gorąco jak dziś. Wtedy ta pomoc doraźna, jakieś ciastko czy napój jest bardzo ważne. Jest to też chwila odpoczynku a i poznania wspólnoty parafialnej. Parafianie są hojni i co chwilę panie przynoszą kanapki czy ciasta oraz napoje – powiedział tuż przed wejściem pielgrzymki do Modlina Starego ks. kanonik Andrzej Redmer proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe z Modlina Starego.

W sprawnym przejściu pielgrzymi pomagali policjanci z komisariatu w Nasielsku, Pomiechówku i Czosnowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. Rano pielgrzymi wzięli udział w Mszy Świętej w Nasielsku.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.