Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu odpowie 56-letni kierowca citroena. Mężczyzna, mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie, spowodował kolizję i odjechał z miejsca zdarzenia. Dzięki czujności obywateli, szybko trafił w ręce nowodworskich policjantów.

Do zdarzenia doszło w niedzielną noc, w Kazuniu Nowym. Kierowca citroena podczas wymijania się z innym autem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jego bok, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Dzięki czujności świadków, szybko został przez nich ujęty i przekazany w ręce policjantów.

Funkcjonariusze z nowodworskiej drogówki, którzy przyjechali na miejsce, przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 56- latka. Okazało się, że mężczyzna jest pijany. Mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego w wydychanym powietrzu miał ponad 1,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy oraz sporządzili wniosek o ukaranie do sądu. Zgodnie z kodeksem karnym, za prowadzenie pojazdu mechanicznego, znajdując się w stanie nietrzeźwości, grozi do 2 lat więzienia.

podkom. Joanna Wielocha

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.