Planujesz kupić mieszkanie w Nowym Dworze w 2023 roku? 3 rzeczy, które musisz wiedzieć

Kupno nieruchomości to poważna inwestycja, która rzutuje na życie rodziny przez wiele lat. Zastanawiasz się, co warto wiedzieć przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego obiektu? Jak zaplanować budżet i na co zwracać uwagę, przeglądając oferty? Poznaj 3 rzeczy, które inwestorzy zdecydowanie powinni uwzględnić.

3 rzeczy, o których warto pamiętać podczas zakupie mieszkania lub domu w Nowym Dworze Mazowieckim

Nowy Dwór Mazowiecki to doskonale skomunikowane miasto, które znajduje się w pobliżu Warszawy. Każdego roku przyciąga tysiące osób, które szukają jednocześnie spokoju, dobrego punktu wyjazdowego do szkół/przedszkoli czy miejsc pracy, a także korzystniejszych cen niż w stolicy. Poniżej prezentujemy 3 rzeczy, o których powinni pamiętać inwestorzy, aby podjąć najlepsze decyzje zakupowe.

1. Analizuj i porównuj ceny nieruchomości

Ceny nieruchomości mogą się różnić nawet o kilkaset procent w zależności od tego, czy sprzedawcą jest deweloper, czy osoba prywatna. Co więcej, wolny rynek pozwala dowolnie kształtować oferty. Jeśli zatem zależy Ci na tym, aby nie stracić na transakcji, porównaj ze sobą jak najwięcej ofert. Zorientuj się również, ile dotychczas kosztowały nieruchomości o określonym standardzie w okolicy. Dzięki temu będziesz wiedział, na co się nastawić i nie przepłacisz.

Na jakie czynniki zwrócić uwagę, oglądając nieruchomość — standard, metraż, lokalizacja i stan techniczny

Wielu inwestorów podczas zakupu porównuje cenę obiektu do jego powierzchni. Należy jednak pamiętać, że nie są to jedyne czynniki, na które należy zwrócić uwagę, aby uniknąć strat finansowych. Ważne są również:

  • standard realizacji prac w budynku — dotyczy to zarówno elektryki, hydrauliki, jak i elewacji czy wykończenia;
  • faktyczny metraż — zwróć uwagę na powierzchnię działki, a także sposób liczenia powierzchni mieszkania. Deweloperzy często zaliczają do niej również np. balkon czy taras;
  • lokalizację — im bliżej sieci komunikacyjnych czy sklepów, tym lepiej dla Ciebie (chyba że cenisz ciszę i spokój, a jednocześnie godzisz się na to, że dojazdy do pracy czy zakupy będą trwały nieco dłużej);
  • stan techniczny obiektu — warto skorzystać z pomocy specjalisty przy ocenie stanu obiektu, aby wykryć usterki. Dzięki temu będziesz mógł negocjować cenę lub zrezygnować z ryzykownego zakupu.

Dom czy mieszkanie to nie tylko dobrze wykończona łazienka i zachęcający hall bądź duże przeszklenia. To także potencjalnie ukryte wady konstrukcyjne i techniczne, dlatego warto chronić się przed nietrafionym zakupem i stratami finansowymi.

2. Uwzględnij swoje możliwości finansowe

Przed zakupem nieruchomości wiele osób podejmuje decyzję o tym, jaka lokalizacja i metraż ich interesują. Warto jednak postawić sobie pytanie: jakie są moje możliwości finansowe w związku z zakupem nieruchomości? Odpowiedź na nie będzie rzutowała na poszukiwania idealnego miejsca, a także wybranie sposobu finansowania obiektu.

Jak sfinansować zakup nieruchomości: oszczędności, kredyt gotówkowy czy hipoteczny?

Najczęstszymi źródłami finansowania zakupu nieruchomości są:

  • oszczędności — te coraz rzadziej w pełni pokrywają inwestycję. Obecnie stanowią formę wkładu własnego lub wymuszają odsuwanie kupna domu bądź mieszkania w czasie nawet o kilka lat;
  • kredyt gotówkowy — kredyt gotówkowy (https://finanse.rankomat.pl/kredyty/gotowkowe/) umożliwia pozyskanie środków w kwocie nawet 255 500 złotych. Nie wymaga dysponowania wkładem własnym i można przeznaczyć go na dowolny cel;
  • kredyt hipoteczny — jest udzielany po wnikliwej analizie zarobków i sytuacji kredytobiorcy. W ramach finansowania można uzyskać nawet ponad milion złotych na określony cel. Środki trzeba wykorzystać w terminie wskazanym w umowie z bankiem.

Którą opcję sfinansowania inwestycji wybrać? To zależy od Twojej sytuacji oraz możliwości finansowych. Im więcej będzie Twojego wkładu w nieruchomość, tym mniejsze będziesz ponosił koszty spłaty zaciągniętych zobowiązań i tym większy spokój zyskasz. Dzięki skorzystaniu z kredytu gotówkowego lub hipotecznego stosunkowo szybko sfinalizujesz inwestycję i będziesz mógł cieszyć się prywatnością oraz komfortem, jakie zapewnia własna nieruchomość.

3. Chcesz zaoszczędzić? Idź na kompromis

Dla inwestorów, kupujących nieruchomości w 2023 rok, ważne powinno być słowo kompromis. Czasem wybór nieco gorszego standardu sprawi, że zyskasz większy spokój, a kredyt mieszkaniowy będzie dla Ciebie mniejszym obciążeniem.

Nieco gorsza lokalizacja może przynieść oszczędności w postaci mniejszych kosztów zakupu, a także większego spokoju podczas mieszkania. Idąc na kompromisy, możesz oszczędzać, co jest zdecydowanie ważne w czasie, gdy ceny nieruchomości w Nowym Dworze sięgają około 10 000 złotych za metr kwadratowy.

Inwestycja w nieruchomości wydaje się bezpieczna, a czasem po prostu konieczna. W końcu potrzeba mieszkania jest jedną z najbardziej podstawowych. Kupując dom dla siebie i swojej rodziny, wnikliwie przeanalizuj rynek, dopasuj mieszkanie do swoich możliwości i pamiętaj o tym, jak wiele może dać Ci pójście na kompromis w niektórych kwestiach.

Kupno mieszkania czy domu to poważna inwestycja, która wymaga dużego nakładu finansowego, a także rozsądnego podejścia do tematu. Aby procedura przyniosła Ci satysfakcję, zadbaj o odpowiednie przygotowanie się do niej pod względem technicznym, finansowym oraz praktycznym.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.