Powiatowy Dzień Strażaka w Nowym Dworze Mazowieckim

Dnia 2 czerwca na terenie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się obchody Powiatowego Dnia Strażaka. Jednym z głównych punktów uroczystości było włączenie Jednostki OSP Leoncin do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji wszystkich strażaków w kościele w Parafii p.w. Św. Anny w Pomiechowie pod przewodnictwem Powiatowego Kapelana Strażaków księdza Tomasza Cymermana. Następnie główna część uroczystości miała miejsce na placu Komendy Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie dowódca uroczystości mł. kpt. Damian Rasilewicz, złożył meldunek Zastępcy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Arturowi Gonera o rozpoczęciu apelu. Następnie Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Artur Gonera dokonał przeglądu pododdziałów i przywitał się ze wszystkimi uczestnikami uroczystości oraz pocztami sztandarowymi. Podniesiono flagę państwową na maszt i odegrano hymn narodowy.

Na początku uroczystego apelu wszystkich zgormadzonych gości przywitał st. bryg. Stanisław Brzozowski Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim. Punktem kulminacyjnym uroczystości Dnia Strażaka było wręczenie odznaczeń, medali i awansów na wyższe stopnie służbowe. Odczytane zostały postanowienia i rozkazy personalne osób odznaczonych, awansowanych oraz wyróżnionych.

Wręczone zostały:
– BRĄZOWE ODZNAKI „ZASŁUŻONY DLA OCHRONY PRZECIWPOŻAROWEJ”,
– ODZNAKĘ ŚWIĘTEGO FLORIANA ZA ZASŁUGI DLA SPOŁECZNOŚCI LOKALEJ,
– SREBRNE MEDALE ZA ZASŁUGI DLA POŻARNICTWA,
– ODZNAKĘ „STRAŻAK WZOROWY”
– AWANSE NA WYŻSZE STOPNIE SŁUŻBOWE,
– WYRÓŻNIENIA STAROSTY NOWODWORSKIEGO ZA WZOROWE REALIZOWANIE ZADAŃ SŁUŻBOWYCH.

Po zakończeniu ceremonii odznaczeń i awansów, nastąpiło uroczyste odczytanie i wręczenie Decyzji Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Leoncinie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Decyzje odebrał Prezes OSP Leoncin druh Andrzej Krawczak.

Uroczystość zaszczycili swą obecnością zaproszeni Goście:
– Pani Anita Czerwińska – Pełnomocnik Rządu ds. Ekonomii Społecznej oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej,
– Pan Michał Prószyński – Szef Gabinetu Politycznego Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji,
– Pan Łukasz Suchecki – Dyrektor Biura Administracyjnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji,
– Zastępca Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Artur Gonera,
– Kanclerz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej st. bryg. Piotr Równicki
– Pan Krzysztof Kapusta – Starosta Nowodworski,
– Pan Paweł Calak – Wicestarosta Nowodworski,
– Pan Adam Krawczak – Wójt Gminy Leoncin,
– Pan Artur Ciecierski – Burmistrz Zakroczymia,
– Pan Mariusz Łempicki – Zastępca Wójta Gminy Pomiechówek,
– Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim mł. insp. Rafał Trzaskoma,
– Komendant Wojskowego Ośrodka Medycyny Prewencyjnej – płk lek. med. Przemysław Makowski
– Przedstawiciele samorządów powiatu nowodworskiego, kierownicy i komendanci współpracujących służb i instytucji, prezesi, naczelnicy i druhowie jednostek OSP z terenu powiatu.

Goście uczestniczący w uroczystości składali gratulacje odznaczonym, awansowanym i wyróżnionym strażakom oraz osobom zaangażowanym w sprawy pożarnictwa, doceniając ciężką pracę strażaków.

Opracowanie: mł. kpt. Paweł Plagowski – Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Mazowieckim.
Foto: Marek Karpowicz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.