Radny chce dostępu do rachunków bankowych mieszkańców

Radny Artur Bukowski, który zastąpił w Radzie Miejskiej w Zakroczymiu Monikę Śmieszny, która z racji objęcia stanowiska dyrektora w Klubie Dziecięcym w Wygodzie Smoszewskiej, zrezygnowała z mandatu radnej, wpadł na pomysł aby pomóc starszym mieszkańcom w robieniu przelewów. W tym celu chce dostępu do rachunków bankowych…

Radny Artur Bukowski z zawodu jest policjantem i doskonale wie, że złodzieje podszywają się pod wnuczka, policjanta czy pracownika administracji w celu wyłudzenia danych do konta bankowego w celu wyczyszczenia konta swojej ofiary, nieraz z oszczędności całego życia.

Pomysłem radnego jest aby np. pracownicy urzędu pomagali osobom starszym w wykonywaniu przelewów za rachunki, aby nie trzeba było korzystać z usług poczty czy banku i płacić nieraz dużych prowizji.

Nowodworscy policjanci przypominają, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, aby nie paść ofiarą przestępców. Niestety coraz częściej oszuści i złodzieje próbują uśpić naszą czujność i nakłonić do przelania środków pieniężnych lub przekazania danych do logowania w bankowości elektronicznej. Najważniejsza jest zasada ograniczonego zaufania. Tylko ostrożność i dokładne weryfikowanie tego, co się znajdzie w Internecie, skrzynce poczty elektronicznej czy wiadomościach sms, pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji – informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim na swojej stronie internetowej.

A radny Bukowski swoje… Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zasugerował aby mieszkańcy wpłacali pieniądze na konto gminy z którego to konta następnie będą opłacane ich rachunki. Oczywistym jest, że takie działanie nie może mieć miejsca bowiem rachunek bankowy gminy musi być zgodny z planem finansowym.

Policja swoje a radny swoje. Od lat Policja apeluje o pilnowanie loginów i haseł a radny nomen omem jako policjant… nawołuje do udzielenia informacji o dostępie do swojego konta. Ciężko to zrozumieć mieszkańcom jak i władzom gminy.

O komentarz poprosiliśmy burmistrza Artura Ciecierskiego ale burmistrz odmówił dalszego komentowania całej sprawy.

Zobacz również