Radny chce dostępu do rachunków bankowych mieszkańców

Radny Artur Bukowski, który zastąpił w Radzie Miejskiej w Zakroczymiu Monikę Śmieszny, która z racji objęcia stanowiska dyrektora w Klubie Dziecięcym w Wygodzie Smoszewskiej, zrezygnowała z mandatu radnej, wpadł na pomysł aby pomóc starszym mieszkańcom w robieniu przelewów. W tym celu chce dostępu do rachunków bankowych…

Radny Artur Bukowski z zawodu jest policjantem i doskonale wie, że złodzieje podszywają się pod wnuczka, policjanta czy pracownika administracji w celu wyłudzenia danych do konta bankowego w celu wyczyszczenia konta swojej ofiary, nieraz z oszczędności całego życia.

Pomysłem radnego jest aby np. pracownicy urzędu pomagali osobom starszym w wykonywaniu przelewów za rachunki, aby nie trzeba było korzystać z usług poczty czy banku i płacić nieraz dużych prowizji.

Nowodworscy policjanci przypominają, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, aby nie paść ofiarą przestępców. Niestety coraz częściej oszuści i złodzieje próbują uśpić naszą czujność i nakłonić do przelania środków pieniężnych lub przekazania danych do logowania w bankowości elektronicznej. Najważniejsza jest zasada ograniczonego zaufania. Tylko ostrożność i dokładne weryfikowanie tego, co się znajdzie w Internecie, skrzynce poczty elektronicznej czy wiadomościach sms, pozwoli uniknąć przykrych konsekwencji – informuje Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Mazowieckim na swojej stronie internetowej.

A radny Bukowski swoje… Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej zasugerował aby mieszkańcy wpłacali pieniądze na konto gminy z którego to konta następnie będą opłacane ich rachunki. Oczywistym jest, że takie działanie nie może mieć miejsca bowiem rachunek bankowy gminy musi być zgodny z planem finansowym.

Policja swoje a radny swoje. Od lat Policja apeluje o pilnowanie loginów i haseł a radny nomen omem jako policjant… nawołuje do udzielenia informacji o dostępie do swojego konta. Ciężko to zrozumieć mieszkańcom jak i władzom gminy.

O komentarz poprosiliśmy burmistrza Artura Ciecierskiego ale burmistrz odmówił dalszego komentowania całej sprawy.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.