Tygodnik Nowodworski

Najnowszy numer Tygodnika Nowodworskiego w sprzedaży od 17 maja w kioskach i sklepach:

TEMAT Z OKŁADKI: Bandycka kradzież nad Narwią
W nocy z wtorku na środę 9/10 maja miała miejsce najgorsza z możliwych kradzieży. Okradziono bowiem jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne. Strażacy stracili możliwość ratowania ludzkiego życia. Wartość skradzionego sprzętu oszacowano na około 60 000 złotych.

CZOSNÓW: Rodzina wilków żyje blisko nas
W lipcu ubiegłego roku informowaliśmy, że w jednym z gospodarstw w Cybulicach Dużych doszło zagryzienia kozy przez wilki. Po roku temat wraca z niezbitymi dowodami.

POMIECHÓWEK: Okradli budynki gospodarcze
W okresie od 25 marca do 12 maja nieznany sprawca lub sprawcy dokonał/li włamania do budynku gospodarczego i pomieszczenia piwnicznego.

WIARA: Tygodnik z wizytą u Sióstr Katarzynek
W Nowym Dworze Mazowieckim już od 1966 roku swoją posługę pełnią siostry ze Zgromadzenia Świętej Katarzyny – czyli katarzynki. Sprawdzamy, czym Siostry się zajmują na co dzień.

NOWY DWÓR: Romowie nie są mile widziani
Bogdan Trojanek – Prezes Królewskiej Fundacji Romów – wystąpił do burmistrza miasta z prośbą o przekazanie lub wydzierżawienie za niewielką opłatą terenu budowlanego. Większość radnych jest jednak temu przeciwna.

ZAKROCZYM: Będzie nowy samochód dla OSP
Ochotnicza Straż Pożarna w Trębkach Nowych będzie miała nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

SONDA: Maturalny szał trwa
Zadaliśmy tegorocznym maturzystom 3 pytania:
1.) Z czego pisali maturę?
2.) Jak oceniają jej trudność?
3.) Jakie mają plany związane z przyszłym zawodem?
Odpowiedzi są bardzo zróżnicowane. Zachęcamy do zapoznania się z naszą sondą.

PORADNIK: Tulipany – jak uprawiać?
Co roku na wiosnę nie sposób oprzeć się pięknym i kolorowym tulipanom. Coraz częściej można je spotykać w przydomowych ogródkach jak i też na miejskich skwerach. Składa się na to kilka czynników.

NASIELSK: Spotkali się po 55 latach
Absolwenci nasielskiego Liceum Ogólnokształcącego, którzy zdawali egzamin maturalny w roku 1962., spotkali się w niedzielę 13. maja br., aby powspominać stare dobre czasy, pomodlić się za tych, którzy odeszli już do wieczności, podziękować Bogu za otrzymane łaski i prosić, aby nadal miał ich w swej opiece.

PONADTO:
* Kronika kryminalna
* Kronika sportowa
* Słodka krzyżówka – wygraj pyszny tort z Cukierni Duet

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.