Wczorajsza ewakuacja 700-osób z lotniska Warszawa – Modlin

Wczoraj (05.12.2022 r.) funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin otrzymali informację o podejrzanej walizce bez opieki znajdującej się w hali ogólnodostępnej. Konieczna była ewakuacja kilkuset osób i przeprowadzenie rozpoznania pirotechnicznego.

Po otrzymaniu informacji o podejrzanym bagażu, znajdującym się w strefie odlotów terminala w hali ogólnodostępnej na miejscu natychmiast zjawili się funkcjonariusze-pirotechnicy z Zespołu Interwencji Specjalnych Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin. Podejrzanym bagażem okazała się czarna walizka bez zawieszki bagażowej, nie była również widoczna jej zawartość. Dlatego w celu ustalenia właściciela bagażu, rozpytano osoby znajdujące się w pobliżu miejsca oraz nadano przez rozgłośnie komunikaty z prośbą o zgłoszenie się jej właściciela, jednak bez rezultatu. W związku z tym podjęto decyzję o przeprowadzeniu ewakuacji. Po przybyciu na miejsce służb ratunkowych przystąpiono do rozpoznania walizki – wynik negatywny, walizka była pusta. Działania spowodowały opóźnienie 2 samolotów. W związku z rozpoznaniem ewakuowano łącznie około 700 osób. Właściciela bagażu nie ustalono.

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Wyłacz adblocka!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam. Utrzymujemy się wyłącznie z reklam. Wesprzyj nas, wyłączając je.